WAKACYJNE TURNIEJE SIATKÓWKI PLAŻOWEJ – wyniki

W niedzielę 15 lipca rozegrany został tylko turniej w kategorii OPEN. W gronie ośmiu par tym razem najlepszymi okazali się mieszkańcy Świnoujścia zajmując trzy czołowe miejsca.  Po grach eliminacyjnych w dwóch grupach rozegrane zostały mecze półfinałowe i finały. Wyniki;  1/2 finału; Patryk Szczyrba / Roman Balcar – Arkadiusz Rauch / Mateusz Bomba 1 : 2 (17, -7, 12)  //   Andrzej i Michał Jaroni – Paulina i Waldemar Kaczmarek  2 : 0 (15, 17).

Finały: o I m.; Arkadiusz Rauch / Mateusz Bomba – Andrzej i Michał Jaroni  2 : 0 (17, 18)

o III m. ; Paulina i Waldemar Kaczmarek – Patryk Szczyrba / Roman Balcar  (Cieszyn / Ustronie)  2 : 0 (17, 20)

Następny z cyklu Wakacyjnych turniejów już w niedzielę 22.07.

Plan gier;  *  godz. 11:00 –  turniej w kat. OPEN (zespoły dwuosobowe)

*  godz. 15:30 – turniej „trójek rodzinnych” (w składzie minimum 1 kobieta).

*  godz. 16:00 – turniej „trójek oldbojów 35+”

Miejsce; boiska do siatkówki, plaża przy CENTRUM KOORDYNACYJNYM RATOWNIKÓW (wejścia od. ul. Powstańców Śląskich lub Trentowskiego).

System rozgrywek uzależniony jest od ilości zgłoszeń i zostanie podany przed losowaniem.  Zgłoszenia do turnieju – 15 minut przed rozpoczęciem gier lub tel.  537 500 889 (Mirosław Matusz).

Organizator;   OSiR „Wyspiarz” Świnoujście.

Zapraszamy!

…………………………………………………………………

W drugą niedzielę lipca udało się wreszcie rozegrać wszystkie zaplanowane turnieje a nawet coś ponad to. Do turnieju głównego w kat. OPEN zgłosiło się 10 par. Zwyciężyła para szczecińsko – zgorzelecka: Piotr Augustyniak / Łukasz Mesjasz. W finale Piotr i Łukasz wygrali z duetem świnoujsko – oławskim: Martą Janiszewską i Grzegorzem Kuklą 21 : 12 / /21 : 17. Trzecie miejsce zajęli mieszkańcy Cieszyna i Ustronia Patryk Szczyrba i Roman Balcar.

W niedzielne popołudnie rywalizowały zespoły 3-osobowe w kat. „rodzinnej” oraz oldbojów (min. 35 lat) oraz dodatkowo pary mieszane tzw. „miksty”.

W trójkach rodzinnych zwyciężyła Pani Izabela z córką Sofią Ennasraoui  z Getyngi i Łukaszem z Łukowa przed rodzinkami DWOJAKOWSKICH z Rybnika, SKORUPA z Warszawy oraz BZDEK z Rzeszowa.

Turniej oldbojów wygrali świnoujścianie: panowie Jacek Caban, Krzysztof Nowak i Piotr Jeżak. Kolejne miejsca zajęli; 2. Mariusz, Cezary i Tomasz, 3. Piotr, Błażej i Tomek (wczasowicze), 4. Jan, Eugeniusz i Janusz (najstarszy zespół turnieju – łącznie 186 lat), 5. Darek, Marcin i Bogdan.

W turnieju par mieszanych rywalizowały 4 „siatkarskie” duety  . Wygrała para Agnieszka Brzostek i Łukasz Grot, przed Martą i Grzegorzem oraz Pauliną i Damianem.

Łącznie we wszystkich turniejach zagrało blisko 60 osób a najlepsi nagrodzeni zostali pucharami ufundowanymi przez OSiR „Wyspiarz”.

…………………………………………………..

W niedzielę 1 lipca, z zaplanowanych trzech turniejów siatkówki plażowej z okazji DNI MORZA, już raz przełożonych (z 23/24.06.), rozegrany został jeden – „trójki Old Boys”.     Z powodu zbyt silnego wiatru zabrakło chętnych do gry w kategoriach OPEN i „trójek rodzinnych”. Starsi panowie jednak nie zawiedli i pokazali że jednak można.

Do rywalizacji przystąpiły 4 zespoły. Po rundzie eliminacyjnej „każdy z każdym” , rozegrane zostały gry finałowe. W meczu o I miejsce panowie; Robert Walczak, Eugeniusz Japtok i Leszek Grabowski pokonali 21 : 14 / 21 : 18  trójkę: Jacek Caban, Jacek Maciejewski i Robert Dusza. W grze o III miejsce Jan Adamski (najstarszy uczestnik turnieju), Daniel Japtok i Krzysztof Nowak wygrali z wczasowiczami  21 : 15 i 21 : 16 .