III miejsce świnoujścianek na Ogólnopolskim Finale w Sztafetowych Biegach Przełajowych

Olszyna była miejscem zmagań sportowych uczennic ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Ogólnopolskim Finale w Sztafetowych Biegach Przełajowych. W zawodach prawo startu otrzymali zwycięzcy zawodów wojewódzkich z całej Polski, rozegranych w roku szkolnym 2019/2020, w ramach kalendarza Szkolnego Związku Sportowego.

Finał Ogólnopolski odbył się w dniu 29 października 2019 r. i zorganizowany został przez Szkolny Związek Sportowy Dolny Śląsk.

Dziewczyny startowały w sztafecie na dystansie 10×800 m w składzie: Oliwia Sokołowska, Katarzyna Dobek, Pola Miszel, Nadia Modrzyńska, Maria Wrębiakowska, Alicja Bogdańska, Alicja Nürnberg, Joanna Włodarczak, Maria Kolanek, Hania Owczaruk, rezerwowe: Marcelina Rozmarynowicz, Alicja Cavone.

Młode adeptki walczyły z najlepszymi zespołami z Polski. Po emocjonującej walce i pokonaniu 8-kilometrowego dystansu Szkoła Podstawowa Nr 6 zajęła III miejsce w Polsce. Tak wysoka lokata jest wynikiem ciężkiej pracy włożonej przez młode lekkoatletki na zajęciach lekcyjnych, pozalekcyjnych, jak również w czasie wolnym od obowiązków szkolnych.

Zdobycie brązowego medalu  w Polsce w Sztafetowych Biegach Przełajowych jest ogromnym osiągnięciem szkoły i promuje nasze Miasto na arenie sportowej.

Reprezentacja Świnoujścia wyjechała na zawody już 28 października 2019 r. Ośrodek Sportu i Rekreacji sfinansował pobyt zawodników, transport i opłatę startową.

Wielkie gratulacje dla naszych dziewczyn!!!