II edycja Rescue Swimmers Race 2019 za nami

W  sobotę ( 24 sierpnia) na plaży w Świnoujściu odbyła się druga edycja zawodów w ratownictwie morskim Rescue Swimmers Race 2019. Zawodnicy mogli wziąć udział w pięciu indywidualnych konkurencjach.

Dzień rozpoczął się od najtrudniejszej ze wszystkich pięciu konkurencji, a mianowicie bieg-pływanie-bieg, w której wśród kobiet wyśmienicie poradziła sobie Julia Markunas (Wasserwacht) a spośród mężczyzn na metę jako pierwszy dobiegł zawodnik Rescue Swimmers – Andrzej Michalczyk.

Surf Dash, czyli wbieg do wody na wysokości czerwonej boi oraz wybieg na linię mety, to konkurencja, w której oprócz startujących ratowników mogli się również zmierzyć wszyscy chętni wypoczywający w tym dniu plażowicze! Każdy uczestnik otrzymał drobny upominek od firmy Power Duck oraz AmiiAlcoblow. Wśród zawodników pierwsze miejsca zajęli Zosia Żukowska (RS) oraz Alex Cieślak (Wasserwacht).

W konkurencji 1km biegu po plaży, po niezwykle zaciętej walce pierwsze miejsca zajęli, wśród kobiet ratowniczka Julia Markunas (Wasserwacht) a wśród mężczyzn Andrzej Michalczyk (RS).

W połowie słonecznego dnia zawodnicy mogli się zmierzyć z przedostatnią konkurencją 300m pływania w morzu. Wśród Pań wygrała Dominika Bilińska (Rescue Swimmers) a wśród Panów Radek Zbrożek (Rescue Swimmers)

Po całym dniu zmagań przyszła pora na ostatnią zaplanowaną konkurencję, najbardziej widowiskową i emocjonującą, jaką są FLAGI plażowe. Polegają one na schwytaniu „flagi” oddalonej o 20m od linii startu, których jest zawsze o jedną mniej niż jest startujących zawodników. Wśród kobiet ostatnią flagę chwyciła Zosia Żukowska (RS), a wśród mężczyzn Andrzej Michalczyk (RS).

W każdej z pięciu konkurencji uczestnicy zdobywali punkty do klasyfikacji generalnej, w której zawodnicy z największą ilością punktów mogli otrzymać cenne nagrody ufundowane przez naszych Sponsorów i Partnerów, ale o tym w kolejnym poście.

 

KLASYFIKACJA GENERALNA KOBIET:

I miejsce – Julia Markunas (Wasserwacht)

II miejsce – Paulina Wojtyś (Szczecin)

III miejsce – Zofia Żukowska (Rescue Swimmers)

 

KLASYFIKACJA GENERALNA MĘŻCZYZN

I miejsce – Andrzej Michalczyk (Rescue Swimmers)

II miejsce – Oskar Zalewski (Rescue Swimmers)

III miesjce – Alex Cieślak (Wasserwacht)

 

Dziękujemy wszystkim za przybycie, głośny doping oraz wspaniałą atmosferę!