II MITING LEKKOATLETYCZNY WYSPIARZA Z UDZIAŁEM MEDALISTÓW MISTRZOSTW POLSKI

W sobotę, 18 maja 2019 r. Stadion Miejski w Świnoujściu zapełnił się miłośnikami lekkiej atletyki. Królowa sportu znów dostarczyła okazji do sportowej rywalizacji oraz znakomitej zabawy.

Z udziałem zawodników z 23 klubów lekkoatletycznych województwa zachodniopomorskiego, małopolskiego i mazowieckiego odbył się II Mityng Lekkoatletyczny  „Wyspiarza” pod patronatem Prezydenta Miasta Świnoujście.

Organizatorem imprezy był Ośrodek Sportu i Rekreacji „Wyspiarz”.

W mitingu wzięło udział wielu znakomitych lekkoatletów z całej Polski, a ich zmagania można było podziwiać zarówno w konkurencjach biegowych, jak i technicznych  – w biegach na 100 m, 200m, 300m, 400m, 600m, 800m i 1000m, 1500m oraz 1500m  przeszkody kobiet oraz w skoku w dal, skoku wzwyż,  pchnięciu kulą, rzucie oszczepem, rzucie dyskiem oraz rzucie młotem.

Zawodnicy walczyli o uzyskanie minimum na Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży oraz Mistrzostwa Polski.

Poziom zawodów był wysoki, nie brakowało bardzo dobrych wyników osiąganych przez zawodników.

Najlepszy wynik zawodów uzyskał Paweł Misiaszek (LLKS Pomorze Stargard), który w rzucie młotem w kategorii U20 uzyskał wynik 70,21. Wynik ten to uzyskane minimum kwalifikacyjne do tegorocznych Mistrzostw Europy U20, które odbędą się w miejscowości Boras (Szwecja).

Minima kwalifikacyjne na Mistrzostwa Polski juniorek wypełniły również: Weronika Stefaniuk ( MKS Hermes Gryfino) – reprezentantka Kadry Narodowej oraz Urszula Szczuko ( MKS Kusy Szczecin), które pokonały poprzeczkę na wysokości 170cm. Tym samym zdobyły I klasę sportową.

Natomiast wśród biegaczy najlepsze wyniki uzyskali:  Julita Maniecka – w biegu na 800 m – 2:11,44 ( KS Hanza Goleniów ) oraz Wiktor Jędrzejak – 800m – 1:57,18 ( MKS Hermes Gryfino).

Doskonałym wynikiem w biegu na 1500m z przeszkodami poszczycić się może Łucja Malak – 5:34,40 ( MKL Szczecin). W tym sezonie to jest najlepszy wyniki w kraju.

Trzy pierwsze miejsca nagradzane zostały okolicznościowymi pucharami, a każdy uczestnik zawodów otrzymał pamiątkowy medal.

Serdecznie dziękuję klubom, którzy wzięli udział w tegorocznym mitingu oraz za pomoc wszystkim osobom zaangażowanym w organizację zawodów. Patronem medialnym tegorocznego mitingu było „ Twoje Radio FM”.

Pełny komunikat z zawodów na stronie ZZLA i PZLA.

KOMUNIKAT KOŃCOWY