Dnia 10 października 2018 r. już po raz trzeci odbyły się zawody lekkoatletyczne
z cyklu „Świnoujskie Czwartki Lekkoatletyczne”, organizowane przez Ośrodek Sportu
i Rekreacji „Wyspiarz”.
Świnoujskie „ Czwartki” skierowane są do dzieci szkół podstawowych z klas IV-VI. Celem zawodów jest nie tylko rywalizacja i szukanie młodych talentów lekkoatletycznych, ale również integracja z rówieśnikami, dobra zabawa, a przede wszystkim sportowa przygoda.
Impreza cieszy się coraz większym zainteresowaniem wśród dzieci. Podczas ostatnich zawodów wystartowało 129 młodych lekkoatletów, którzy rywalizowali ze sobą
w następujących konkurencjach sportowych: w biegu na 60m, 300m, 600m
(dziewczynki), 1000 m ( chłopcy) oraz w skoku wzwyż, skoku w dal i w rzucie piłeczką palantową.
Trzecie zawody zakończyły zmagania sportowe w sesji jesiennej. Każdy zawodnik walczy
o miano najlepszego sportowca w swojej kategorii wiekowej i o wyjazd na finał krajowy „Czwartków LA”, który odbędzie się w Łodzi.
We wszystkich zawodach prowadzona jest punktacja zawodników z podziałem na dziewczynki i chłopców w trzech kategoriach wiekowych, a także nauczycieli i szkól.
Najlepsze wyniki trzecich zawodów LA:
Dziewczęta:
60 m
2008 i młodsi – Maja Major – 10,49 – SP 2
2007 – Zuzanna Pietras – 9,97 – SP 2
2006 – Wiktoria Zamiara – 9,55 – SP 4
Chłopcy
60 m
2008 i młodsi – Hubert Hałkowski – 10,16 – SP 2
2007 – Kajetan Rupar – 9,54 – SP 4
2006 – Patryk Opaliński – 9,27 – STSG
Dziewczynki
300 m
2008 i młodsi – Maria Wrębiakowska – 49,85 – SP 6
2007 – Katarzyna Dobek – 54,41 – SP 6
2006 – Dominika Stefaniak – 58,88 – SP 1
Chłopcy
300 m
2008 i młodsi – Mikołaj Majewski – 56,04 – SP 4
2007 – Jakub Filipowski – 57,26 – SP 1
Dziewczynki
600 m
2008 i młodsi – Alicja Nürnberg – 2,15 – SP 6
2006 – Paulina Raczkowska – 2,08 – SP 1
Chłopcy
1000 m
2008 i młodsi – Antoni Jasiakiewicz – 3,46 – SP 1
2007 – Bartosz Walkowiak – 4,04 – SP 6
Dziewczynki
Skok w dal
2008 i młodsi – Joanna Włodarczak – 3,58 – SP 6
2007 – Anna Korpysz – 3,46 – SP 2
2006 – Wiktora Zamiara – 3,70 – SP 4
Chłopcy
Skok w dal
2008 i młodsi – Kacper Romejko – 3,40 – SP 6
2007 – Kacper Jasiecki – 3,85 – STSG
2006 – Michał Majewski – 3,45 – STSG
Dziewczynki
Rzut piłeczką palantową
2008 i młodsi – Maria Wrębiakowska – 28m – SP 6
2007 – Weronika Kalinowska – 30m – SP 6
2006- Zuzanna Ziomko – 30 m – SP 6
Chłopcy:
Rzut piłeczką palantową
2008 i młodsi – Michał Dydo – 30 m – SP 6
2007 – Kajetan Rupar – 36 m – SP 4
2006 – Grzegorz Frejnik – 36 m – SP 6
Dziewczynki
Skok wzwyż
2007 – Katarzyna Dobek – 1,30 – SP 6
Chłopcy
Skok wzwyż
2008 i młodsi – Rafał Sobczyk – 1,20 – SP 4
2007 – Antoni Jasiakiewicz – 1,05 – SP 1
2006 – Patryk Opaliński – 1,30 – STSG
Po trzech cyklach sesji jesiennej punktacja szkół przestawia się następująco:
- Szkoła Podstawowa nr 6 – 11753 pkt
- Szkoła Podstawowa nr 2 – 3295 pkt
- Szkoła Podstawowa nr 4 – 2975 pkt
- Szkoła Podstawowa nr 1 – 2637 pkt
- STSG – 1212 pkt
- Logos – 339 pkt
Natomiast punktacja nauczycieli jak poniżej:
- Adam Wielechowski – 5371 pkt
- Krzysztof Walkowiak – 4057 pkt
- Iga Cierpiał – 3258 pkt
- Janusz Walkowiak – 1181 pkt
- Ewa Murawska – 1119 pkt
Wyróżnienie dla Bartka Osmałka, ucznia Szkoły Podstawowej nr 6 za zachowanie Fair Play podczas biegu na 300m.
Kolejne zawody odbędą się w sesji wiosennej, w kwietniu i maju 2019 r.
Gratulujemy młodym lekkoatletom.
Fotorelacja:
https://photos.app.goo.gl/3h8e3QtPZQEUPZS67 – czwartki LA 10.10.2018 r.