III Żeglarski Festyn Rodzinny połączony z inauguracją sezonu żeglarskiego 2018

W dniu 09.06.2018 Ośrodek Sportu i Rekreacji „Wyspiarz” wspólnie z Zespołem Szkół Morskich zorganizowali III Żeglarski Festyn Rodzinny połączony z inauguracją sezonu żeglarskiego 2018. Uroczystego otwarcia dokonał kierownik przystani p. Jan Grotkowski. 
 

Młodzież ze świnoujskich szkół, działająca w sekcji żeglarskiej OSiR „Wyspiarz”, wzięła udział w regatach w klasie Kormoran oraz w klasie Omega, natomiast dwie klasy nawigacyjne z ZSM w regatach wiosłowych.

I miejsce w klasie Kormoran zajęli uczniowie LO im. Mieszka I z Oddziałami Integracyjnymi (sternik Adam Wilczek załogą: Dominik Kujda, Mikołaj Szczerski), I miejsce w klasie Omega uczniowie gimnazjum SP6 (sternik Michał Ożóg z załogą: Cezary Bajorski, Maciej Kozłowski), I miejsce w regatach wiosłowych klasa I TN z ZSM (sternik Zbigniew Miroszewski z załogą: Łukasz Augustajtys, Patryk Kowalski, Bartłomiej Sworczuk, Konrad Lewandowski, Daniel Lambrecht, Szymon Jastrzębski). 


Jachty balastowe, z powodu wypłycenia na torze wyjściowym, pozostały w por
cie, ale po ukończeniu regat przybyłe rodziny z dziećmi wzięły udział w rejsach DZ-tami pod dowództwem j. st. morskich – p. Dariusza Oleksyka i p. Michała Ciesielskiego. Atrakcją była krótka przejażdżka motorówką na Jezioro Wicko Wielkie z instuktorem żeglarstwa p. Jakubem Kacprzakiem. 


Wśród ponad 100 uczestników naliczyliśmy 16 rodzin przybyłych na nasz festyn, które przy wspaniałej pogodzie rozłożyło koce w cieniu drzew, w oczekiwaniu na pływania. Dzieci licznie uczestniczyły w rejsach na jachtach, kajakach i bączku, w konkursie rysunkowym prowadzonym przez Alicję Ziemlińską, najmłodsi
w łowieniu rybek – wszystkie otrzymały znaczki okolicznościowe i upominki. 


Smakowały kiełbaski z ogniska i przygotowana na tę okoliczność grochówka.
Bardzo dziękujemy uczestnikom za wspaniałą atmosferę na festynie, sponsorom – OSiR „Wyspiarz” za pomoc finansową, p. Michałowi Ciesielskiemu za nagrody, a naszym żeglarzom Hannie i Andrzejowi Wiśniewskim, Danucie i Wojciechowi Zeler, Janowi Grotkowskiemu, Alfredowi Żurawskiemu, Józefowi Plucińskiemu, Dariuszowi Tatarczukowi oraz Jerzemu Matuszewskiemu za pomoc w organizacji imprezy. 


Zdjęcia: Alfred Żurawski