Opis i komunikat o jakości wody

Kryta Pływalnia w Świnoujściu zaprasza wszystkich sympatyków sportu i rekreacji do korzystania z jej usług. Oferujemy Państwu możliwość korzystania z 25 m basenu (5 torów) o głębokości 1,5 – 1,8 m i temperaturze wody 290C.

Obiekt posiada parking dla samochodów osobowych, który w okresie maj-wrzesień jest  dodatkowo płatny. Oprócz podstawowej formy działalności tj. pływania rekreacyjnego, pod okiem doświadczonych instruktorów, prowadzone są szkółki pływackie oraz szkoła nurkowania.

W godzinach przedpołudniowych Pływalnia wykorzystywana jest przede wszystkim przez  świnoujskie placówki oświatowe, popołudniu większość użytkowników stanowią dzieci i młodzież korzystająca z zajęć nauki pływania, a także osoby indywidualne, chętnie korzystające z karnetów, biletów jednorazowego wstępu oferowanych w korzystnych cenach.

Od 2017 r. obsługa sprzedaży realizowana jest poprzez Elektroniczny System Obsługi Klienta (ESOK), dzięki któremu klienci mogą korzystać z dotychczasowych usług, w dowolnych godzinach (za wyjątkiem stałych rezerwacji obiektu), a czas pobytu rejestrowany jest przy pomocy transponderów (opasek).

Cennik obiektu na rok 2017 na stronie dostępny jest w poprzez górną zakładkę CENNIKI 2017 (pdf).

Godziny otwarcia:

CODZIENNIE 7.00-22.00
Adres Pływalni:

72-600 Świnoujście
ul. Żeromskiego 62
tel/fax 091 321 5410e-mail: plywalnia@osir.swinoujscie.pl

KOMUNIKAT O JAKOŚCI WODY

nr 2/9/PŁ/2017 z dn. 6.09.2017 r w sprawie jakości wody basenowej

 

Informujemy, że w dniu 5 wrzesień 2017r. zostały przeprowadzone uzupełniające pomiary badań wody w dużej niecce przez Państwową Powiatową Inspekcję Sanitarną w Świnoujściu w ramach wewnętrznej kontroli jakości wody basenowej.

Badanie laboratoryjne (sprawozdanie nr Spr/Śr/K/2366/17 z dn.6.09.2017 r.) wykazało znaczącą poprawę podwyższonych w ostatnim badaniu parametrów THM – (obecnie w normie), oraz stopniowe obniżenie wcześniej przekroczonego wskaźnika:

– chloroformu w dużej niecce, oraz w systemie cyrkulacji niecki;

W celu optymalizacji parametrów wody basenowej kontynuuje się wdrożone działania naprawcze tj:

  • Częściową wymianę wody basenowej poprzez tzw. przelew strumieniowy wody w niecce
  • Dezynfekcję złoża filtracyjnego poprzez zwiększoną częstotliwość płukania filtrów żwirowych; zwiększenie koagulantu w procesie uzdatniania wody
  • Dostosowanie parametrów złoża filtracyjnego w ramach zrealizowanych działań modernizacyjnych w instalacji tj. wymiany złoża filtracyjnego w 3 zbiornikach żwirowych – przewidywany proces ułożenia i dopracowania złoża przewidziany jest na okres do 3 m-cy od jego wymiany

 

Woda w pozostałym zakresie odpowiada wymaganiom określonym  w Rozporządzeniu Ministra Zdrowia z dnia 9 listopada 2015r. w sprawie wymagań, jakim powinna odpowiadać woda na pływalniach (Dz.U. z 2015r., poz. 2016)”