WAKACYJNE TURNIEJE SIATKÓWKI PLAŻOWEJ

drugi i czwarty z lewej Marcin Nakonieczny / Mateusz Skowron, w środku Dyrektor OSiR Anna Kryszan

W niedzielę 28 sierpnia rozegrany został  turniej „POŻEGNANIA SEZONU”. Nieobecność dwóch czołowych naszych par najlepiej wykorzystali Marcin Nakonieczny i Mateusz Skowron. W finale, Marcin i Mateusz wygrali 2 : 0 (16 i krecz) z Rafałem Jabłońskim i Pawłem Wijasem (jedyny turniej tych zawodników w tym sezonie). W półfinałach „nasze pary” pokonały nieźle grających gości z Niemiec. Wyniki;

Nakonieczny / Skowron – Till Wahlrab (z Lipska) / Karol Klęczar ( z Pyrzyc) 21 : 11 / 21 : 16

Jabłoński / Wijas – Ulf Heuer / Frank Dickert (Ahlbeck / Berlin)  21 : 18 / 21 : 19.

W turnieju wzięło udział 16 par.

………………………………………………………..

najlepsi oldboje w kat 120+ i 150+

najlepsi w kat. OPEN - od lewej; Jaroni / Paśnik, Kruk / Walczak, Tomaszewski / Matera, Szubstarski

najlepsi w kat. OPEN – od lewej; Jaroni / Paśnik, Kruk / Walczak, Tomaszewski / Matera, Szubstarski

I miejsce w kat. OPEN - Ireneusz Kruk / Robert Walczak

I miejsce w kat. OPEN – Ireneusz Kruk / Robert Walczak

najlepsze "trójki rodzinne"

najlepsze „trójki rodzinne”

W sobotę i niedzielę 20/21.08. rozegrane zostały TURNIEJE FINAŁOWE  cyklu WAKACYJNYCH TURNIEJÓW SIATKÓWKI PLAŻOWEJ.  Wyniki;

sobota,  trójki OLD BOYS  kat. ; 120 + (suma lat trzech zawodników minimum 120 a najmłodszy minimum 35);

I miejsce – Katarzyna Lewandowska, Mariusz Okraszewski (Toruń) i Piotr Witecki (Ś-cie)

II miejsce – Wojtek , Janusz i Robert

III miejsce – Jacek, Mariusz i Franciszek

trójki OLD BOYS  kat. ; 150+ (suma lat trzech zawodników minimum 150 a najmłodszy minimum 50);

I miejsce – Henryk Chomiczewski (Ś-cie), Olaf Becker (Berlin) i Andrzej Olczyk (Łódź)

II miejsce – Ryszard Smolik (najstarszy zawodnik), Jan Adamski i Eugeniusz Japtok (Ś-cie)

III miejsce – Tadeusz Łużny, Waldemar Micał i Zbigniew Siudyga (Ś-cie)

W niedzielę rozegrane zostały także dwa  turnieje. W kategorii OPEN małą niespodziankę sprawili siatkarscy oldboje, Panowie Ireneusz Kruk i Robert Walczak wygrywając z dużo młodszymi od siebie przeciwnikami. Wyniki – 1/2 finału;

Kruk / Walczak – Andrzej Jaroni / Konrad Paśnik 2 : 1 (16, -17, 12)

Michał Tomaszewski (Stargard) / Michał Matera (Szczecin) – Miłosz Kruk / Błażej Szubstarski (Poznań)  2 : 0 (15, 9)

finał o I miejsce; Kruk / Walczak – Tomaszewski / Matera  2 : 0  (18, 18)

finał o III miejsce; Jaroni / Paśnik – M. Kruk / Bł. Szubstarski  2 : 1  (18, -17, 11)

Trójki rodzinne;

I miejsce – Sylwia, Ireneusz, Miłosz i Marcel KRUK (Świnoujście)

II m. – Kasia, Zuzia i Mariusz OKRASZEWSCY z Torunia

III m. – Kasia, Filip i Błażej SZUBSTARSCY z Poznania

Najlepsze zespoły i zawodnicy w kat. OPEN, oprócz pucharów i statuetek fundowanych przez OSiR „Wyspiarz” otrzymali nagrody niespodzianki fundowane przez INTERFERIE Medical Spa oraz Hotel TRZY WYSPY. Sponsorom serdecznie dziękujemy.

……………………………………………………………………..

Turniej z 14.08.

Kolejna wygrana Andrzeja Jaroniego. Tym razem w parze z Robertem Walczakiem. Kolejne miejsca zajęli; 2. Przemek Maciejewski / Mateusz Skowron,  3. Waldemar Kaczmarek / Przemysław Zborowski,  4. Paulina Kaczmarek / Bartosz Żbikowski. W turnieju wzięło udział 10 par.

rodzinne foto „trójek”

W pierwszą niedzielę sierpnia rozegrane zostały dwa turnieje. W kategorii OPEN zwyciężyli; Andrzej Jaroni i Emil Szymański (Ś-cie / Wrocław) pokonując w finale duet Niemców Ulfa Heuera i Tilo Koeniga 2 : 0 (16, 19). Jest to w tym sezonie, trzecia z rzędu wygrana Andrzej Jaroniego (z trzema różnymi partnerami).  W meczu o III miejsce,  Ireneusz Kruk i Robert Walczak wygrali 2 : 0 (10, 10) z parą; Michał Łużny / Przemek Maciejewski. Najciekawszym spotkaniem turnieju był półfinał; Heuer / Koenig – Kruk / Walczak wygrany przez gości z Niemiec 2 : 1 (16, -18, 11).

W popołudniowym turnieju „trójek mieszanych” zagrało 8 zespołów. Po bardzo ciekawej rywalizacji zwyciężyła ekipa WASZAK TEAM z Lubska w składzie; Maciej i Joanna Waszak oraz Magda Stasik (z domu Waszak) przed JADWIGA TEAM („Jadzia”, Grzegorz i Janusz),  Karoliną, Pauliną i Szymonem z woj. śląskiego oraz rodziną Górzyńskich z Płocka.

Następny turniej w niedzielę 14 sierpnia. Początek turnieju w kat OPEN godz. 11:00  Wszystkich sympatyków siatkówki serdecznie zapraszamy. Plaża, boiska do siatkówki plażowej przy Centrum WOPR (wejścia od ul. Pow. Śląskich lub Trentowskiego).

TURNIEJ dla młodzieży o Puchar DYREKTORA OSiR „WYSPIARZ”

W czwartek i piątek  (4/5.08.) na boiskach do siatkówki plażowej przy Centrum WOPR  rozegrane zostały turnieje siatkówki dla dzieci i młodzieży – kolonii i obozów sportowych a także wszystkich chętnych spełniających kryteria wiekowe. Startowały zespoły trzyosobowe,  osobno dziewczęta i chłopcy – ogółem ponad 80 uczestników. Wyniki;

czwartek, rocznik 2004 i młodsi(szkoła podst.) – dziewczęta;

1. SP 53 II Poznań – Laura Kędzierska, Zuzanna Łuczak, Łucja Sipurzyńska i Sandra Dmowska

2. MKS „Malta” Poznań – Weronika Jaszczyk, Julia Wesołowska, Nela Stańczuk i Kinga Kryś

3. SP 53 I – Marta Jamrożek, Ada Woźniak Martyna Fiedler i Kornelia Smura

chłopcy;  1. „WROCLAWEK” – Marysia Cieślewicz i Igor Szymański (Wrocław / Włocławek)

2. MKS „Malta” II Poznań – Jan Woźniak, Damian Haberski, Krzysztof Gadomski, i Kacper Łukaszewski

3.  MKS „Malta” I – Bartek Jamrożek, Karol Hałupka, Paweł Janczewski i Mateusz Zacios

piątek; rocznik 2001 i młodsi (szkoła gimnazjalna) – dziewczęta;

uczestnicy turnieju w kat. 2001 i młodsi

GKS Tychy- najlepszy zespół w kat. 2001 i młodsi

1. MKS „Malta” II – Laura Kędzierska, Ada Woźniak, Zuzanna Łuczak, Łucja Sipurzyńska
  2.  TYCHY II – Monika i Małgorzata Stachoń, Julia Tabak
  3.  TYCHY I – Matylda Dubaniowska, Natalia Siekierka, Natalia Marczuk

chłopcy;

1.  GKS Tychy – Karol Sorek, Piotr Czosnyka, Szymon Włodarski

2. MKS „Malta II – Adam Górecki Jan Woźniak, Krzysztof Gadomski

3.  „Tyskie Lwy” – Bartek Krawczyk, Kuba Małek

Puchary Dyrektora OSiR „Wyspiarz” za „najlepszy łączny wynik” trafiły do rąk opiekunów grupy sportowej MKS „Malta” z Poznania. Gratulujemy.

……………………………………………………………………….

W finale turnieju rozegranego w ostatnim dniu lipca, zagrali – aktualnie najlepsi miejscowi zawodnicy. Po ciekawej grze,  Andrzej Jaroni i Konrad Paśnik pokonali „trochę” starszych kolegów – Ireneusza Kruka i Roberta Walczak 21 : 17, 21 : 18. Trzecie miejsce zajęły „KAMYCZKI” po wygranej w „małym finale” 21 : 15 z Mateuszem i „Kubą” ze Szczecina. W turnieju wzięło udział 16 par.

Wyniki rundy pucharowej – 1/4 finału; Kruk / Walczak – Szymański / Brodowski 21 : 13 , „Kamyczki” – Kamiński / Waligóra  21 : 15, Jaroni / Paśnik – Łużny / Skowron 21 : 15, Mateusz / Kuba – Wojtek / Mateusz  21 : 5

1/2 finału; Kruk / Walczak – „Kamyczki”  2 : 0 ( 15, 16) ,  Jaroni / Paśnik – Mateusz / Kuba 2 : 1 (-19, 18, 7).

……………………………………………………..

W niedzielę 24 lipca rozegrany został kolejny turniej. W kategorii OPEN tym razem zagrało 16 par. Zwyciężyli Bartek Żbikowski z Berlina i Andrzej Jaroni (Ś-cie) pokonując w finale 2 : 0 (13, 16) Arkadiusza Raucha i Mateusza Bombę. III miejsce zajęli Adam Brodowski i Przemysław Zborowski (wszyscy ze Świnoujścia).

najlepsze pary kat. OPEN z turnieju 24.07.

najlepsze "trójki" turnieju z 24.07.

najlepsze „trójki” turnieju z 24.07.

W popołudniowym turnieju „trójek mieszanych” zwyciężyli : Marta, Paweł i Dawid z SMS Świnoujście przed MDKK także Ś-cie oraz rodziną Jakubowicz z Osiecznicy (k. Bolesławca).

……………………………………………….

W niedzielę 17 lipca rozpoczął się cykl WAKACYJNYCH TURNIEJÓW siatkówki plażowej. W każdą niedzielę o godz. 11:00 rozegrany zostanie turniej dwójek w kat. OPEN a w co drugą niedzielę o godz. 15:30 „trójki mieszane” (w składzie minimum 1 kobieta).

W pierwszym turnieju, wzięło udział 12 par. Zwyciężyli Robert Walczak / Waldemar Kaczmarek (Ś-cie) wygrywając w finale 2 : 1 z duetem Paulina Kaczmarek / Mateusz Duchowski (Poznań).