Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Dyrektora OSiR „Wyspiarz” – wyniki i zdjęcia

W sobotę 17.02. hali sportowej OSiR rozegrany został otwarty turniej tenisa stołowego o Puchar Dyrektora OSiR „Wyspiarz” . Jako pierwsza do rywalizacji przystąpiła młodzież w dwóch kategoriach wiekowych: rocznik 2002 i młodsi oraz 2005 i młodsi.

W młodszej grupie zwyciężył Marcel GÓRA pokonując w finale Piotra MACZULSKIEGO 3 : 0 (8, 7, 6).  Kolejne miejsca zajęli; 3.Kamil Brzeziński  4. Miłosz Bandos (cała czwórka z Reska) 5-6. Grzegorz Frejnik (najlepszy ze Ś-cia) i Szymon Dziewór (Resko) 7-8. Maja Łukawska (Międzyzdroje – pierwszy w życiu turniej Mai ) i Kacper Konopa (Ś-cie/Warszów).

W roczniku 2002 i młodszych, I miejsce zajął Patryk RYBSKI także z Reska.  Kolejne miejsca; 2. Bartek Aleksandrowicz z Kamienia Pom. 3. Szymon Pluciński (Resko)  4. Dawid Szafrański  5. Jacek Wójcik (obaj Ś-cie) 6. Natalia Seredyńska (Resko).

W sobotnie popołudnie do gry przystąpili dorośli, także w dwóch kategoriach: OPEN i OLD BOYS 50+.  W turnieju głównym zwyciężył najlepszy obecnie „nasz” tenisista stołowy Paweł MAZURYK. W finale Paweł pokonał młodszego kolegę Dawida Kosińskiego ze Stepnicy 3 : 2.  Dawid jest w tej chwili najlepszym juniorem w woj. zachodniopomorskim i stałym sparingpartnerem Pawła. Kolejne miejsca zajęli;  3. Aleksander Banachowicz (III-ligowy UKS M-je) 4. Sławomir Zięba (z Dziwnowa) 5. Wojciech Kuc (z Reska) 6. Tycjan Wachowski (z Pobierowa).

W turnieju oldbojów (rocznik 1968 i starszych), najlepszy okazał się trener sekcji tenisa stołowego dla młodzieży w OSiR – Mirosław WEREMIUK. Kolejne miejsca zajęli 2. Krzysztof Wierzbicki (Ś-cie), 3. Jarosław Marchalewski (M-je), 4. Artur Kruszyna 5. Jarosław Ławski, 6. Tadeusz Jakubowiak (wszyscy ze Ś-cia).

Na zakończenie turnieju rozegrany został także turniej deblowy w ciekawej formule – pary zostały skojarzone losowo. I u nas sprawdziło się powiedzenie, że” los sprzyja lepszym”. Najlepsi zawodnicy w grach singlowych wylosowali mocny partnerów i ich mecz zadecydował o wynikach końcowych. Klasyfikacja par deblowych;

1. M. Weremiuk / D. Kosiński  (5 wygranych)

2. P. Mazuryk / K. Wierzbicki (4)

3. Wojciech Kuc / Grzegorz Żołnieruk   (3)

4. Kamil Wawrzycki / Jacek Wójcik

5. T. Jakubowiak / D. Szafrański

6. A. Kruszyna / Daniel Radziszewski

Ogółem w zawodach wzięło udział 42 zawodników (młodzież 26 + 16 dorosłych). Najlepsi w każdej kategorii nagrodzeni zostali  pucharami i statuetkami a wśród wszystkich uczestników rozlosowano 10 nagród rzeczowych.

Turniej stał na niezłym poziomie sportowym i jest obok utworzenia w Ośrodku – sekcji dla młodzieży, drugim akcentem reaktywowania tenisa stołowego w naszym mieście. Zainteresowanych dalszym rozwojem, zapraszamy do hali sportowej OSiR w piątek 23.02. o godz. 19:30 na spotkanie w sprawie reaktywowania ligi rekreacyjnej.

najlepsi w kat. OPEN, od lewej; III m. – Olek Banachowicz, I m. – Paweł Mazuryk, II m. – Dawid Kosiński