TURNIEJE SIATKÓWKI PLAŻOWEJ – WAKACJE 2017 NA SPORTOWO

od lewej; Władymir Pełych i Błażej Szubstarski – I miejsce, Przemek Kępski i Mateusz Ruciński – II miejsce.

W niedzielę 27 sierpnia rozegrany został ostatni turniej tego lata pod hasłem   „POŻEGNANIA WAKACJI”. W turnieju wzięło udział 6 par (w tym trzy z II-ligowego SOBIESKIEGO Żagań). Zwyciężył duet Błażej Szubstarski (Poznań) / Władymir Pełych (Ukraina) po wygranej w finale 2 : 0  (15, 11) z Mateuszem Rucińskim i Przemysławem Kępskim (WKS „Sobieski”). Warto zaznaczyć, że mecz finałowy został rozegrany w deszczu a zawodnicy nie odpuścili nawet na moment. Trzecie miejsce zajęli; Alan Goltz i Michał Majewski (WKS „Sobieski”) oraz Mateusz Bomba i Arek Rauch (obaj Świnoujście).

Turniej „trójek rodzinnych” nie został rozegrany z powodu zbyt trudnych warunków (silny wiatr) braku chętnych (tylko dwa zespoły).

Zainteresowanych aktywnym wypoczynkiem na plaży grając w siatkówkę,  informujemy – aktualnie na plaży rozstawionych jest 5 boisk ; trzy przy Centrum Koordynacyjnym WOPR,  jedno – wejścia od Al. Interferie lub B. Chrobrego oraz jedno przy wejściu od ul. Bałtyckiej.

…………………………………………………………….

W sobotę i niedzielę 19/20.08. rozegrane zostały turnieje finałowe WAKACJI 2017 NA SPORTOWO. Turniej główny w kategorii OPEN zakończył się wygraną pary:  Andrzej Jaroni / Konrad Paśnik którzy w w meczu finałowym pokonali Roberta Walczaka i Bartosza Żbikowskiego z Berlina 2 : 1 (-14, 15, 11). Trzecie miejsce zajęli; Rafał Jabłoński i Mateusz Bomba.

W drugim niedzielnym turnieju, nazwanym umownie „trójek rodzinnych” (z minimum 1 kobietą w składzie) zwyciężyli Emilia i Bartosz Żbikowscy z Berlina i Robert Walczak (Ś-cie). Kolejne miejsca zajęli; 2. Weronika Żbikowska, Władymir Pełych i Ireneusz Kruk  3. Jana i Sebastian z Drezna oraz Mateusz Bomba (Ś-cie), 4. Kasia, Jacek i Mariusz (Ś-cie), 5. Lenka, Tomasz z Czech oraz Piotr (Polska), 6. Aleksandra z Katowic oraz Karol i Kuba (Ś-cie).

W sobotnim turnieju„trójek Old Boys”, po bardzo wyrównanej grze (5 meczy na 6 zakończyło się „tajbrekami”) wygrali ; Robert Walczak i Henryk Chomiczewski (obaj Ś-cie) oraz Irek Songajło z Chojnowa. Kolejne miejsca zajęli;  2. Jacek Caban, Dariusz Więcek i Marcin Purman (Ś-cie),  3. Piotr Lenczewski z Warszawy, Józef Bober z Rybnika i Mirek (Ś-cie)  4. Janek Adamski,  Marian Gałda (Ś-cie) i Andrzej z Łodzi.

Na zakończenie każdego turnieju najlepsi zawodnicy i zespoły zostały nagrodzone pucharami i statuetkami fundowanymi przez organizatora zawodów – OSiR „Wyspiarz” oraz nagrodami niespodziankami fundowanymi przez hotel TRZY WYSPY. DZIĘKUJEMY !

Wyniki V turnieju – 13.08. kat. OPEN ;

I miejsce – Robert Walczak / Waldemar Kaczmarek,  II m. – Władymir Pełych / Jacek Rutkowski, III m. – Andrzej i Michał Jaroni, IV m. Mateusz Bomba / Wojtek Osikowski

Wyniki IV turnieju – 06.08. kat. OPEN ;

I miejsce – Piotr Augustyniak (Zgorzelec)/ Michał Przybylak (Z. Góra),  II m. Mateusz Bomba / Kamil Olichwer (Ś-cie)  finał; 2 : 1 (10, -13, 6) / III m. Bartek Stec (Bielsko Biała) / Bartek Wraga (Leśna k. Zgorzelca), IV m. Jacek Rutkowski (Lublin) / Mirosław Osiecki (Ś-cie)  „mały finał” 2 : 1.

najlepsze pary turnieju OPEN z 6.08.;

Wyniki III turnieju – 23.07.

W kat. OPEN;  I m. Władymir i Bogdan z Ukrainy,  II m.  Kamil Olichwer / Mateusz Bomba Ś-cie,  III m. Marysia i Michał Cieślewicz z Włocławka

Trójki „rodzinne”; I m. – Kasia, Piotr i Krzysztof (zachodniopomorskie),  II m. – Marysia, Mariusz i Michał Cieślewicz z Włocławka,  III m. – TARTAN VOLLEY TEAM Lubin

finaliści turnieju z 23.07.17 r.

turniej trójek rodzinnych 23.07.17 r.

Wyniki II turnieju – 16.07.

Kategoria OPEN;  I m. – Andrzej i Michał JARONI (Świnoujście),  II m. – Marcin Górski / Paweł Kotkiewicz (Ś-cie),  III m. – Krzysztof i Mirek (Stuttgart/Ś-cie)

najlepsze pary z 16.07.17 r.

Turniej z okazji DNI MORZA 2017 r. – 9.07.2017 r.

najlepsze ekipy w turnieju „tróki OPEN”

rodzinne zdjęcie „trójek rodzinnych”

najlepsze pary w kat. OPEN

Nareszcie pogoda w miarę dopisała i w drugi weekend lipca rozegrane zostały pierwsze w tym sezonie letnim turnieje siatkówki plażowej.

W sobotnim turnieju drużyn 3-osobowych w kat. OPEN zwyciężył Ireneusz Kruk z synem Marcelem i kuzynem Jankiem .

W niedzielnym turnieju dwójek OPEN, pod nieobecność najlepszych miejscowych siatkarzy wygrała para: Natalia Matusz (Ś-cie) i Adam Tołoczko (Pyrzyce) wygrywając w finale z duetem Arkadiusz Rauch / Mateusz Bomba 21 : 15 / 21 :15. Trzecie miejsce zajęli bracia Mariusz i Dariusz Łazor pokonując w małym finale  2  : 1  „Młodą Parę” Gabrysię i Łukasza Szablewskich (gratulacje i życzenia wszystkiego najlepszego na nowej drodze życia).

W niedzielne popołudnie rozegrany został jeszcze jeden turniej – „trójek rodzinnych”. Z kompletem wygranych zwyciężyła rodzinka z Łodzi; Jacek, Julia i Natalia LEŚNIAKOWIE oraz Bartek Trzeszczoń . Kolejne miejsca zajęli;  2. Kasia, Janek i Grzegorz CALIK  z Warszawy  3. Emilia, Ewa i Eryk KALUPA  z Tuchowa k. Tarnowa  4. Michaela, Łukasz i Andrzej z Gorzowa  5. Anastazja, Olgierd, Andrzej i Oliwia z Opola i Bydgoszczy.

Niedzielne turnieje rozegrane zostały pod egidą DNI MORZA (dwukrotnie przekładane z powodu złej pogody). Najlepsze pary i  trójki rodzinne otrzymały statuetki i puchary oraz nagrody niespodzianki ufundowane przez Ośrodek Sportu i Rekreacji „Wyspiarz”.