Turniej Tenisa Ziemnego z okazji Święta Konstytucji 3 Maja

foto na zakończenie turnieju

Tradycyjnie już, w pierwszych dniach maja – na kortach i w hali rozgrywany jest Turniej Tenisa Ziemnego organizowany przez Ośrodek z okazji Święta Konstytucji 3 Maja.  W tym roku program przewidywał: gry pojedyncze kobiet i mężczyzn w kat. OPEN a także OLD BOY’S 50+ oraz gry deblowe w kategoriach: mixt i OPEN.  W grach singlowych rozgrywanych systemem pucharowym, wzięły udział łącznie 42 osoby a w deblowych (rozgrywanych w grupach)  11 par.

W sobotnich finałach w kat. open K. i M. zwyciężyli; – Piotr Kerys po wygranej w finale z Pawłem Adamkiewiczem 6 : 2 / 6 : 2 oraz Katarzyna Mikulska – bez gry, jej rywalka pani Dominika Janik-Hornik z kreczowała z powodu wcześniejszego powrotu do Katowic.

W niedzielne przedpołudnie rozegrane zostały pozostałe gry finałowe. W turnieju mężczyzn w kat. 50+ zwyciężył Edward Wójcicki po wygranej z Grzegorzem Pyclikiem   6 : 2 / 6 : 2.

W finale gry deblowej w kat. MIXT, duet Katarzyna Mikulska / Paweł Filipowicz grający po raz pierwszy w tym składzie, pokonał  6 : 4 / 2 : 6 / 11 : 9  duet rodzinny: Marta Dzierzba i Edward Wójcicki.

W meczu finałowym gry deblowej w kat. OPEN zagrało 3 młodych „naszych” zawodników i jeden „weteran”. Zwyciężyli „trochę” młodsi. Paweł Adamkiewicz / Błażej Bigos  –  Błażej Grygiel / Grzegorz Pyclik   6 : 3 / 6 : 3.

Na zakończenie imprezy, Dyrektor OSiR „Wyspiarz” Pani Anna Kryszan wręczyła najlepszym zawodniczkom i zawodnikom turnieju a także najlepszym uczestnikom II edycji rozgrywek Świnoujskiej Ligi Tenisa Ziemnego – okolicznościowe puchary i nagrody rzeczowe.

Poniżej wyniki w poszczególnych kategoriach (drabinki i tabele);

gra deblowa MIXT gra deblowa open M kat. M 50+ kategoria OPEN K kategoria OPEN M