VII Babski Bieg z okazji Dnia Kobiet w Świnoujściu

W niedzielę 10 mara 2019 r. Ośrodek Sportu i Rekreacji „ Wyspiarz” już po raz VII zorganizował bieg specjalnie dla Pań z okazji Dnia Kobiet. Celem biegu była promocja sportu, upowszechnianie aktywności fizycznej – biegania wśród kobiet oraz uczczenie Dnia Kobiet na sportowo.

W imprezie biegowej towarzyszył jak zwykle marsz Nordic Walking i bieg na „szpilkach”. Wyniki, miejsce i rekordy życiowe były ważne, ale nie mniej istotny był sam udział w gronie innych ludzi pozytywnie zakręconych na punkcie biegania.

Panie zmierzły się na dystansie 3,2 kilometra, panowie mogli brać udział w zawodach tylko w przebraniu za kobiety. Zanim biegacze wyruszyli na trasę, udanej rywalizacji życzyła im Dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji „ Wyspiarz” Anna Kryszan.

W biegu głównym

I miejsce – Agnieszka Załoga – Sikorska

II miejsce – Jagoda Deluga

III miejsce – Dominika Duszkiewicz

W marszu Nordic Walking

I miejsce – Katarzyna Zgraja

II miejsce – Renata Jankowska

III miejsce – Ewa Martyna

W biegu „ na szpilkach”

I miejsce – Anna Zdziechowska

II miejsce – Karina Mikulska – Gawle

III miejsce – Monika Murawska

Każda uczestniczka na mecie otrzymała pamiątkowy medal, zaś pierwsze trzy miejsca na poszczególnych dystansach nagrodzone zostały okolicznościowymi pucharami ufundowanymi przez Ośrodek Sportu i Rekreacji „Wyspiarz”,  oraz nagrodami specjalnymi ufundowanymi przez sponsorów imprezy: Firma Remondis, Piekarnia – Cukiernia Jarosław Węglarz, Cinema 3D, Hotel Trzy Wyspy, Biuro Turystyczne „ Wybrzeże”, Pizzeria DaGrasso, Kawiarnia Cafe Paris, Forma Studio Fitness, Tawerna w Sieci, Hotel Hampton, Restauracja Neptun, El. Papa Cafe Hamingway, Magiczny Świat Minigolfa w 3D, Krymal s.c. Zakład Gastronomiczno – Handlowy, Twoje Radio.

Na zakończenie imprezy, wśród wszystkich uczestniczek biegu rozlosowano nagrody niespodzianki.

Gratulacje dla biegaczek oraz serdeczne podziękowania dla sponsorów.

KOMUNIKAT KOŃCOWY BIEG BABSKI 2019

KOMUNIKAT KOŃCOWY NORDIC WALKING 2019

KOMUNIKAT KOŃCOWY BIEG NA SZPILKACH 2019