OTWARTE MISTRZOSTWA Świnoujścia w tenisie stołowym

W dniach 13-14.05.2022 w hali sportowej przy ul. Piłsudskiego 9 rozegrane zostały Mistrzostwa Świnoujścia w tenisie stołowym. W zawodach wzięło udział blisko 30 zawodników.

W turnieju głównym – grze pojedynczej mężczyzn w kategorii OPEN zwyciężył Paweł Mazuryk, od wielu lat jeden z najlepszych miejscowych zawodników. Drugie miejsce zajął Paweł Cybulski (0 : 3 w finale) a trzecie Jakub Kurek (Chrobry M-je) po wygranej w „małym finale” z Tadeuszem Jakubowiakiem.

Turniej kobiet (a właściwie dziewcząt) wygrała Darina Pavelko przed Amelią Kujda-Rogowską i Hanią Romanii.

W piątkowym turnieju „starszych panów” w kat. 50+,  zwyciężył Jarosław Marchalewski z Międzyzdrojów po wygranej w finale  3 : 2 z instruktorem sekcji młodzieżowej OSiR – Mirosławem Weremiukiem. Trzecie miejsce Tadeusz Jakubowiak a czwarte Marek Bartkiewicz (Międzyzdroje).

Na zakończenie zawodów rozegrany został turniej deblowy w kat OPEN. Zwyciężyli zgodnie z oczekiwaniem P. Mazuryk / M/ Weremiuk ale najwięcej braw zebrał najmłodszy duet: Darina Pavelko i Wiktor Jelonek zajmując III miejsce . Drugie miejsce (lepszym stosunkiem setów) zajęli J. Kurek / Janek Świąć (UKS „Chrobry” M-je), czwarte;  T. Jakubowiak / P. Cybulski  a piąte;  A. Kujda-Rogowska / Kuba Różewicz.