DRUŻYNOWY TRÓJBÓJ, DRUŻYNOWY CZWÓRBÓJ W RAMACH IGRZYSK DZIECI 2025/2026

Ośrodek Sportu i Rekreacji „Wyspiarz” w dniu 22 maja 2026 r. zorganizował na stadionie lekkoatletycznym przy ulicy Matejki 22 Drużynowy Trójbój klas IV ( rocznik 2015 i młodsi) oraz Drużynowy Czwórbój klas V-VI ( rocznik 2014/2013).
Celem imprezy było wyłonienie najlepszych drużyn w kategorii dziewcząt i chłopców, które reprezentować będą nasze miasto w finałach wojewódzkich: w czwórboju – w Złocieńcu, zaś w trójboju – w Pyrzycach.
W ramach trójboju dziewcząt i chłopców, zawodnicy rywalizowali w następujących konkurencjach lekkoatletycznych: 60m, skok w dal (ze strefy), rzut piłeczką palantową (80 g). Drużyna liczyła pięciu zawodników, suma 4 najlepszych wyników drużyny przeliczana była na punkty i stanowiła o miejscu drużyny.
Zaś w ramach czwórboju dziewcząt i chłopców, zawodnicy rywalizowali w takich konkurencjach jak: 60m, skok w dal (ze strefy), rzut piłeczką palantową (150 g), 600 m dziewczęta, 1000 m chłopcy. Drużyna liczyła sześciu zawodników, suma 5 najlepszych wyników drużyny (przeliczana wg tabel) stanowiła o miejscu drużyny.

Najlepsze wyniki indywidualne w Trójboju:

60m

I miejsce – Pola Swat SP1 – 9,05                     I miejsce – Julian Wiśniewski SP1 – 9,30

II miejsce – Lila Krokosz SP6 – 9.15                 II miejsce – Ksawery Mroczkowski SP6 – 9,31

III miejsce – Maja Adamczyk SP6 – 9,70          III miejsce – Leon Gan SP1 – 9,63

Skok w dal

I miejsce – Pola Swat SP1 – 3,97                      I miejsce – Ksawery Mroczkowski SP6 – 3,97

II miejsce – Lila Krokosz SP6 – 3,68                  II miejsce – Julian Wiśniewski SP1 – 3,90

III miejsce – Laura Arczyńska SP1 – 3,63          III miejsce – Leon Gan SP1 – 3,80

Rzut piłeczką palantową

I miejsce – Wiktoria Halagarda SP1 – 30m        I miejsce – Leon Gan SP1 – 33,5m

II miejsce – Pola Swat SP1 – 29m                     II miejsce – Leon Woźny SP6 – 32,5m

III miejsce – Laura Arczyńska SP1 – 28,5         III miejsce – Patryk Stepa SP1 – 32m

Punktacja drużynowa w Trójboju

Dziewczęta                                                     Chłopcy

SP1 – 747 pkt                                              SP1 –  531 pkt

SP6 – 588 pkt                                              SP6 – 483 pkt                                           

                                                                                                                                                             Najlepsze wyniki indywidualne w Czwórboju: 60m

I miejsce – Sara Chateur SP1 – 8,70               I miejsce – Michał Szyszka SP6 – 8,91

II miejsce – Hanna Knapczyk SP1 – 8,79        II miejsce – Mikołaj Zięba SP1 – 8,96

III miejsce – Oliwia Piętak SP1 –  8,85             III miejsce – Hubert Rogowski SP1 – 9,04

Skok w dal

I miejsce – Bianka Kowalko SP1 – 4,55          I miejsce – Mikołaj Zięba SP1 – 4,45

II miejsce – Natalia Włodarczak SP6 – 4,50    II miejsce – Hubert Rogowski SP1 – 4,25

III miejsce – Oliwia Piętak SP1 – 4,35             III  miejsce – Ignacy Kotrych SP6 – 4,23

Rzut piłeczką palantową

I miejsce – Oliwia Piętak SP1 – 37m               I miejsce – Antoni Swat SP1 – 44m

II miejsce –  Bianka Kowalko SP1 – 33m        II miejsce – Hubert Rogulski SP1 – 42m

III miejsce – Julia Chateur SP1 – 32,5m          III miejsce – Filip Trzeba SP1 – 40,5m

600 m dziewczęta                                                                 1000 m chłopców

I miejsce Hanna Knapczyk SP1 – 1,49,86      I miejsce Mikołaj Zięba SP1 – 3,32,26

II miejsce Julia Chateur SP1 – 1,52,97           II miejsce Filip Trzeba SP1 – 3,36,55

III miejsce Sara Chateur SP1 – 1,56,38          III miejsce Hubert Rogulski SP1 – 3,37,12

Punktacja drużynowa szkół

Dziewcząt                                                                  Chłopców

I miejsce  SP1 – 1414 pkt                               I miejsce  SP1 – 906 pkt

II miejsce  SP6 – 753 pkt                                II miejsce SP6 – 547 pkt 

Na koniec zawodów trzy pierwsze miejsca w każdej konkurencji nagrodzone zostały pamiątkowymi medalami, a drużyny otrzymały okolicznościowe puchary ufundowane przez Ośrodek Sportu i Rekreacji „ Wyspiarz”