Franciszek Gralak Halowym Mistrzem Województwa

Ośrodek Sportu i Rekreacji „Wyspiarz” zorganizował dla zawodników sekcji LA OSIR „Wyspiarz” wyjazd na Halowe Mistrzostwa Województwa, które odbyły się w Szczecinie
w dniu 30 stycznia 2021 r.

W konkurencjach biegowych i technicznych wystartowała 17 osobowa grupa młodych lekkoatletów na co dzień uczęszczających za zajęcia lekkoatletyczne.

Najmłodsi adepci królowej sportu w składzie: Dawid Pecyna, Kamil Gajewski, Marcel Maciejewski, Natalia Koszykowska, Lena Szepke, Gabriela Salamonik, Nadia Pecyna, Franciszek Gralak, Rafał Kowalczyk, Jan Mathews, Bartosz Litra, Adam Grudzień, Julia Jagusz, Ksawery Karasek, Natalia Nieckarz spisali się na medal.

Na szczególne wyróżnienie zasługuje występ młodych, zdolnych lekkoatletów:

Franciszka Galak, który w skoku wzwyż, w kategorii U14 zdobył tytuł Mistrza Województwa z wynikiem 1.45 m, ustanowił swój halowy rekord życiowy.

Leny Szepke, która w skoku wzwyż, w kategorii U14 ustanowiła swój rekord życiowy 1,35 m i tym samym wywalczył tytuł  Brązowej Medalistki Mistrzostw Województwa.

Dawida Pecyny, który w biegu na 1000 m w kategorii U16 wywalczył trzeci stopień podium.

Tuż za podium, na czwartych miejscach uplasowali się:

Emilia Stalka, w skoku wzwyż w kategorii U14  z rekordem życiowym 1,35m

Bartosz Litra w biegu na 1000m w kategorii U14 z wynikiem 3.36.01

Dodać należy, że zawody halowe, jak  zbliżające się biegi przełajowe są sprawdzianem poziomu wytrenowania zawodników przed letnim sezonem startowym.

Pozostaje życzyć młodym lekkoatletom z sekcji OSIR „Wyspiarz” przełożenia tej ciężkiej pracy na wyniki sportowe w kolejnych zawodach.