Koniec zmagań w ŚBL 3×3 Edition

W ostatnią niedzielę maja rozegrany został ostatni z cyklu dziesięciu turniejów koszykówki 3×3 w ramach Świnoujskiej Basket Ligi 3×3 Edition. Przez niespełna sześć miesięcy na obiekcie Uznam Arena rozegrano 117 spotkań w których wzięło udział blisko 60 zawodników w 17 drużynach. Wszystkie spotkania odbyły się w duchu rywalizacji Fair Play, koleżeńskiej atmosferze i duchu czystej rywalizacji sportowej i przy dźwiękach muzyki. Rozgrywki odbywały się przy głośnym i licznym wsparciu kibiców co z pewnością dodatkowo budowało świetną atmosferę całej Ligi.

Ostatecznie mistrzostwo Świnoujskiej Basket Ligi 3×3 Edition przypadło w udziale zespołowi KASZTANIAKI, którzy czterokrotnie zwyciężali i raz zajęli 2 miejsce. Kasztaniaki zagrali w turnieju w składzie: Karol Śliwiński, Krzysztof Kucier, Aleksander Kolat, Mateusz Chrząstowski i Karol Mościński. Wicemistrzami zostali zawodnicy zespołu WYMYŚL COŚ w składzie: Dariusz Kosel, Joel Cackowski, Jonatan Cackowski, Dawid Cackowski, Dawid Faryński i Jakub Joppek. Wymyśl Coś triumfowało trzykrotnie oraz jeden raz przegrali w finale zdobywając jeden punkt. Ostatnie miejsce na podium zdobyli zawodnicy ZAGADKI, którzy dwukrotnie wygrywali turnieje oraz trzy razy zajmowali drugie miejsce. Mimo, iż zdobyli taką samą ilość punktów co Wymyśl Coś to legitymowali się słabszym bilansem. Zagadka rozgrywała zawody w składzie: Oskar Chrzanowski, Przemysław Bujnik, Paweł Bujnik, Arkadiusz Waliszewski, Krystian Waliszewski, Władysław Potrzebny.

Trzy pierwsze zespoły zostały uhonorowane stosownymi pucharami, które wręczył Dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji „Wyspiarz” pan Marek Bartkowski. Dodatkową nagrodą dla zwycięskiego zespołu była Dzika Karta do udziału w finale Konferencji Zachodniej Polskiej Ligi Koszykówki 3×3. Każdy z zespołów otrzymał także piłki do koszykówki. Najlepszym zawodnikiem całego cyklu turniejów został Karol Śliwiński uzyskując tytuł MVP Świnoujskiej Basket Ligi 3×3 Edition.

Tym samym ta edycja ŚBL 3×3 Edition przeszła do historii pisząc kolejny, piękny rozdział o rywalizacji sportowej, wsparciu pokoleń i koszykarskim biciu świnoujskiego serca. Dziękujemy zawodnikom za niezliczone wspaniałe występy, kibicom za gorące wsparcie idące z trybun, Ośrodkowi Sportu i Rekreacji „Wyspiarz” za organizację ŚBL, sędziom i obsłudze za bezpieczne i uczciwe zawody. Jak zwykle udowodniliście wszyscy, że jesteście wielcy. Do zobaczenia na parkietach i tartanach.