Lena Szepke, Dawid Pecyna medalistami Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików w LA

Wielkopolski Związek Lekkiej Atletyki był organizatorem Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików – U16 w Lekkiej Atletyce, które odbyły się na Stadionie Lekkoatletycznym w Poznaniu w dniu 10 września 2022 r.Na starcie stanęli młodzi lekkoatleci (14-15 lat), którzy rywalizowali o medale oraz o kwalifikacje na Mistrzostwa Polski (Lublin 24-25.09.2022 r.)
W sumie wystartowało 489 uczestników z 47 klubów województwa zachodniopomorskiego i wielkopolskiego, a wśród nich 4 osobowa grupa sportowców reprezentujących klub lekkoatletyczny  OSiR Wyspiarz:  Justyna Guzenda, Lena Szepke, Dawid Pecyna i Adam Grudzień.
Młodzi świnoujścianie spisali się bardzo dobrze, przywieźli z imprezy, która jak zawsze stała na bardzo wysokim poziomie dwa medale.
Srebrny wywalczył Dawid Pecyna w biegu na 1000 m z wynikiem 2,45,16, niestety nie zbliżył się do swojego rekordu życiowego (2,41,05), zaś brązowy Lena Szepke, która wyrównała dotychczasowy rekord życiowy i pokonała poprzeczkę na wysokości 155cm.
Jesteśmy dumni, że zarówno Lena jak i Dawid uzyskali minima na Mistrzostwa Polski Młodzików (mały memoriał im. Janusza Kusocińskiego), gdzie będą reprezentować nasz klub i miasto. Jest to ich duży sukces, wyróżnienie i nagroda za zaangażowanie na treningach.

Gratulujemy osiągniętych wyników