Opis

Pływalnia Kryta Uznam Arena to część nowoczesnego, kompleksu sportowego, oddanego do użytkowania w I 2021 r, zlokalizowana przy ul. Gdyńskiej 26 (wjazd od ul. Grodzkiej).

Pływalnia posiada 2 niecki basenowe – basen sportowy i basen rekreacyjny. Zaplecze sanitarne zapewnia 28 kabin przebieralni z zespołem 116 szafek obsługiwanych w systemie ESOK (obsługa przy pomocy transponderów – opasek elektronicznych), pomieszczenie wyposażone w poidełka.

Obiekt jest w pełni przystosowany dla potrzeb osób niepełnosprawnych, w zakresie m.in.: oznakowanych miejsc parkingowych, kabiny przejazdowej z systemem przywołania w przypadku potrzeby udzielenia pomocy, ułatwień poręczowych, podjazdowych a także specjalistycznego dźwigu-windy do transportu osoby niepełnosprawnej do poziomu wody.

Zabezpieczenie ratownicze oprócz stałej obserwacji ratowniczej prowadzone poprzez monitoring kamer powierzchniowych i podwodnych.

PARAMETRY NIECEK i WODY:

  • Basen sportowy o wym. 25m x 12,5 m  (6 torów w tym 2 z systemem ruchomego dna), głębokość 2m, temp. wody od 27-28 C.
  • Basen rekreacyjny o wym. 12,5m x 7 m (możliwość podziału na 2 tory), oraz enklawę z atrakcjami wodnymi (3 masażery pleców/karku), głębokość od 0,9 m do 1,2 na enklawie. Temp. wody  30-32 C.

Hala basenowa oprócz przeznaczenia dla standardowych sportowych funkcji, spełnia dodatkowe wrażenia estetyczne, oraz relaksacyjne a to dzięki przepięknej umiejscowionej na ścianie wewnętrznej obiektu – mozaiki przedstawiającej obraz artysty Pana Jana Bociągi pn. Widok na zalew.  Doznania relaksacyjne zapewni pobyt w fińskiej, suchej saunie.