TURNIEJE „OTWARCIA SEZONU” TENISA ZIEMNEGO

W dniach 07-08.05.2022 r.  rozegrana została  II część turnieju „Otwarcia sezonu”.   Z zaplanowanego programu, do rywalizacji przystąpili tylko panowie w grach deblowych w dwóch kategoriach. Niestety nie udało się rozegrać turnieju kobiet z powodu braku chętnych pań.

W grze deblowej w kat. OPEN wygrał para: Aleksander Wróbel / Błażej Grygiel przed duetem rodzinnym Krzysztof i Jakub Migas. Trzecie miejsce zajęli panowie Grzegorz Walczyński / Edward Wójcicki (najstarsi w tej grupie – łącznie blisko 120 lat) a czwarte Roman Górski i Maciej Rzanny.

W kategorii 60+ zwyciężył team: Lech Waga / Paweł Filipowicz przed najstarszą parą turnieju – Andrzej Rybak / Piotr Czerwiński. Trzecie miejsce przypadło braciom Jerzemu i Grzegorzowi Pyclik .

Następną imprezą tenisową na kortach Ośrodka będzie planowany na 30 maj – 5 czerwiec;

międzynarodowy turniej seniorów Babolat ITF Seniors Świnoujście-Ahlbeck 2022. Na odbywające się w bałtyckich kurortach zawody o randze ITF-700 co roku przyjeżdża ponad 200 graczy z Polski i całego świata.

………………………………………………………………….

Ośrodek Sportu i Rekreacji „Wyspiarz” zapraszał do udziału w Turniejach „Otwarcia Sezonu”.  W dniach 29.04–01.05. rozegrane zostały trzy kategorie;

• gra pojedyncza mężczyzn w kat. OPEN
  • gra pojedyncza Old Boys 50+ (z turniejem pocieszenia)
  • gra deblowa w kat. „MIKST”

W finale turnieju w kat. OPEN spotkali się dwaj czołowi świnoujscy zawodnicy: Aleksander Wróbel i Grzegorz Sobczyk. Mecz rozegrany w niedzielny wieczór miał ciekawy „przebieg”, stał na dobrym poziomie sportowym i trwał prawie dwie godziny – kto nie widział, nich żałuje.  Wygrał Aleksander  6 : 4 / 7 : 6 (5) . W meczu o III miejsce po zaciętym i wyrównanym pojedynku Łukasz Przyszlak pokonał Jakuba Kurka z Międzyzdrojów  7 : 6 / 3 : 6 / 10 : 8 .

W turnieju „starszych chłopców” wzięło udział 14 zawodników. Każdy rozegrał minimum dwa spotkania. W finale turnieju w sobotni wieczór zagrali dwaj poza miejscowi zawodnicy. Pan Dariusz Koch  (Zatoń Dolna k. Krajenki) pokonał Andrzeja Zanenberga ze Szczecina  6 : 2 / 7 : 6 .  W meczach półfinałowych późniejsi finaliści wygrali z „naszymi” zawodnikami. Dariusz Koch, po chyba najlepszym meczu w tej kategorii pokonał Edwarda Wójcickiego 7 : 6 (4) / 7 : 5 a Andrzej Zanenberg wygrał z Pawłem Filipowiczem 6 : 2 / 6 : 4.

Do gry deblowej w kategorii MIKST zgłosiło się 6 par. W sobotę rozegrane zostały gry eliminacyjne w dwóch grupach a w niedzielę mecze półfinałowe i finały. Wyniki najważniejszych gier.  Półfinały; Patrycja Poremba / Grzegorz Sobczyk (1 A) – Katarzyna Mikulska / Łukasz Przyszlak (2 B)  6 : 2 / 6 : 1  // Agata Stelmaszczyk / Maciej Wójcicki (1 B) – Barbara i Zygmunt Dobrosz (2 A) (Wrocław, najstarsza para turnieju)  6 : 0 / 6 : 0.     Finały;  o I m.  Patrycja Poremba / Grzegorz Sobczyk – Agata Stelmaszczyk / Maciej Wójcicki  6 : 1 / 6 : 0  // o III m.  Katarzyna Mikulska / Łukasz Przyszlak – Barbara i Zygmunt Dobrosz  6 : 2 / 6 : 1  // o V m.  Katarzyna i Roman Górscy – Patrycja i Jakub Kurek  6 : 2 / 6 : 3 .

We wszystkich turniejach i kategoriach, najlepsi nagrodzeni zostali okolicznościowymi pucharami lub statuetkami.