Zespół LISÓW – zdobywcą Pucharu Lata w piłce nożnej

W sobotę 23 lipca, na boisku syntetycznym przy ul. Matejki 17A rozegrany został turniej piłki nożnej drużyn 8-osobowych w kategorii OPEN. Do turnieju zgłosiły się 4 zespoły: CICHY Piła, YOUNG BOYS, FC ORLIK i LISY (wszystkie ze Ś-cia), które rywalizowały systemem „każdy z każdym”( 2 x 15′).  W wyniku losowania już w pierwszej rundzie spotkały się dwie ekipy; CICHY Piła (sukcesor drużyny FOGT TEAM – wielokrotnego zwycięzcy turnieju z przed kilku lat) kontra LISY, które patrząc na składy – były faworytami turnieju.  Zespół z Piły wygrał 6 : 2 mimo, że przegrywał już 0 : 2. Dalej było jeszcze ciekawiej.  W drugiej rundzie FC ORLIK który przegrał swój pierwszy mecz (0 : 3 z Y .B.) „urwał punkty” faworyzowanej drużynie z Piły  4 : 4 (mimo że przegrywali już 1 : 4) a LISY pokonały 2 : 0 YOUNG BOYS .  W decydującej o wynikach turnieju – trzeciej rundzie, LISY wymęczyły wygraną z FC ORLIK a CICHY uległ YOUNG BOYS  1 : 3.   Tabela końcowa;

1. LISY                6 pkt.   7 : 8

2. YOUNG B.    6 pkt.   6 : 3   (przegrany bezpośredni mecz)

3. CICHY           4 pkt.   11 : 9

4. FC ORLIK     1 pkt.    6 : 10

Wyróżnienia indywidualne; król strzelców – Krzysztof Mrozek (Cichy Piła)  /  najlepszy bramkarz – Tomasz Masłowski (Young Boys)  /  najlepszy zawodnik – Oleksandr Veretsun (Young Boys).

Skład zwycięskiej drużyny LISY; Paweł Woźny (kpt. drużyny), Mateusz Marynowski, Wojtek Pankiewicz, Konstantyn Karaman, Patryk Harkot, Darek Ciołek, Sebastian Kwiatkowski, Damian Jacewicz oraz Robert Bar i w bramce Krzysztof Lewandowski.

PS.     Ośrodek Sportu i Rekreacji „Wyspiarz” zaprasza kibiców – na II część Pucharu Lata w piłce nożnej,  kat. OLD BOYS 50+, który odbędzie się w dniu 30.07.2022 r o godz. 12:00, na boisku syntetycznym ul. Matejki 17A w Świnoujściu  z udziałem 4 zaproszonych zespołów.