Sukces lekkoatletyczny Dawida Pecyny

Znakomicie zaprezentował się zawodnik sekcji lekkoatletycznej OSiR „Wyspiarz” Dawid Pecyna na zawodach Makroregionalnych – Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w LA, w kategorii U16 przeprowadzonych w Szczecinie w dniu 11 września 2021 r.
Na zawodach, będących jednocześnie kwalifikacjami do Mistrzostw Polski, Dawid startując w biegu na dystansie 600 m stanął na pierwszym stopniu podium z wynikiem 1.29.46 i uzyskał minimum Polskiego Związku Lekkiej Atletyki na Mistrzostwa Polski Młodzików, które odbędą się w dniu 25 września 2021 r. w Karpaczu (tym samym ustanowił swój kolejny rekord życiowy i zdobył III klasę sportową w lekkoatletyce).
Należy przypomnieć, że Dawid jest aktualnym Mistrzem Województwa na 300 m, Wicemistrzem Województwa w biegu na 600 m i Halowym Wicemistrzem Województwa w biegu na 60 m.
Sukcesy swoje zawdzięcza systematycznej i wytrwałej pracy wykonanej na treningach lekkoatletycznych organizowanych przez Ośrodek Sportu i Rekreacji „Wyspiarz”.

W okresie wakacji Dawid uczestniczył w dwóch obozach sportowych. Za swoje  dotychczasowe sukcesy sportowe  w lipcu został powołany na ogólnopolskie zgrupowanie LDK w Ostrzeszowie, zaś w sierpniu uczestniczył w zgrupowaniu kadry województwa zachodniopomorskiego młodzików w Myśliborzu.

Serdecznie gratuluję i życzymy  kolejnych sukcesów sportowych.