GRAND PRIX Świnoujścia w tenisie stołowym – wyniki turnieju finałowego

W sobotę 9 kwietnia w hali sportowej przy ul. Piłsudskiego rozegrany został turniej finałowy  „TOP 8 „ GP Świnoujścia w tenisie stołowym sezon 2021/22.
Turniej finałowy rozegrany został systemem – eliminacji w dwóch grupach a następnie grami półfinałowymi i finałami o poszczególne miejsca.  W grupie „A” rywalizowali; Dębal, Cybulski, Jakubowiak i Bartkiewicz (w miejsce nieobecnego – K. Wierzbickiego ) a w grupie „B”; Weremiuk, Kruszyna, Marchalewski i Kasper.  Niespodzianek w eliminacjach i półfinałach nie było – do gier finałowych w większości awansowali faworyci.   Wyniki najważniejszych gier;  półfinały o miejsca 1 – 4

Dariusz Dębal – Jarosław Marchalewski  3 : 1

Mirosław Weremiuk – Marek Bartkiewicz  3 : 0 .

Finały; o I miejsce / Dębal – Weremiuk  3 : 2  (-8, 6, -5, 9, 8)

o III m. ;  Marchalewski – Bartkiewicz  2 : 3

o V m. ;  Artur Kruszyna  – Andrzej Kasper  3 : 2

o VII m. ;  Paweł Cybulski – Tadeusz Jakubowiak  3 : 2

Na zakończenie, Pani Anna Bogdańska w imieniu Dyrektora OSiR „Wyspiarz” wręczyła zwycięzcy turnieju okazały puchar a pozostałym uczestnikom finału – pamiątkowe trofea szklane oraz zaprosiła wszystkich obecnych do udziału w mistrzostwach Świnoujścia które planowane są w miesiącu maju (termin zostanie podany w najbliższym czasie).

………………………………………………………………….

26 listopada i 17 grudnia, rozegrane zostały dwa turnieje z cyklu GRAND PRIX Świnoujścia 2021/22  w tenisie stołowym.  W skład cyklu wchodzi 6 turniejów (1 w miesiącu) które zakończy finał 8  najlepszych. Do klasyfikacji zaliczonych zostanie pięć najlepszych wyników ale aby zostać sklasyfikowanym trzeba zagrać w minimum – trzech turniejach. Formuła Grand Prix zastąpi w tym sezonie rozgrywki Rekreacyjnej Ligi Tenisa Stołowego.

Wyniki 1 turnieju; I miejsce Mirosław Weremiuk po wygranej w finale 3 : 1 z Darkiem Dębalem.  Trzecie miejsce zajął Krzysztof Wierzbicki pokonując w „małym finale” Pawła Cybulskiego 3 : 0 .  Kolejne miejsca;   5. T. Jakubowiak   6. A. Kruszyna   7. G. Żołnieruk   8. R. Bar   9. D. Staniszewski   10. Kat. Mieroszewska   11. R. Szczerbiński  12. M. Matusz.

Wyniki 2 turnieju;  I miejsce Dariusz Dębal  po wygranej w finale  3 : 1  z Mirosławem Weremiukiem.  Trzecie miejsce zajął Krzysztof Wierzbicki pokonując w „małym finale” Pawła Skuza  3 : 0 .   Kolejne miejsca;   5. T. Jakubowiak   6. P. Cybulski   7. Kat. Mieroszewska   8.  R. Szczerbiński   9. A. Kruszyna   10. D. Staniszewski   11. M. Matusz   12. T. Zimnicki

Wyniki 3 turnieju ( 14,01.) ;   I miejsce Dariusz Dębal  po wygranej w finale  3 : 2  z Mirosławem Weremiukiem.  Trzecie miejsce zajął Paweł Sak pokonując w „małym finale” Pawła Cybulskiego 3 : 0 .  Kolejne miejsca;   5. K. Wierzbicki    6.  A. Kasper    7. T. Jakubowiak   8.  A. Kruszyna  . W turnieju zagrało 14 zawodników.

Wyniki 4 turnieju (piątek 11,02.) ;   I miejsce  Paweł Sak  po wygranej w finale  3 : 2 (-10, 7, -4, 11, 7) z Jarosławem Marchalewskim (po raz pierwszy w cyklu) .  Trzecie miejsce zajął Dariusz Dębal pokonując w „małym finale” Marka Bartkiewicza (także po raz pierwszy)  3 : 2 .  Kolejne miejsca;   5.  A. Kruszyna   6.  K. Wierzbicki   7. T. Jakubowiak   8. P. Cybulski  . W turnieju wzięło udział 14 zawodników.

Wyniki 5 turnieju (piątek 18.03.) ;   I miejsce – Jarosław Marchalewski po wygranej w finale  3 : 2 z Mirosławem Weremiukiem .  Trzecie miejsce zajął Krzysztof Wierzbicki pokonując w „małym finale” Marka Bartkiewicza  3 : 0 .  Kolejne miejsca;   5-6.  A. Kruszyna / Andrzej Kasper    7.  Grzegorz Żołnieruk   8. P. Cybulski  .  W turnieju wzięło udział 11 zawodników.

W sobotę  26.III.  w hali sportowej OSiR w UZNAM ARENIE rozegrany został 6 – ostatni turniej z cyklu Grand Prix. Po raz trzeci (na pięć w których uczestniczył) zwyciężył Dariusz Dębal wygrywając w finale z Mirosławem Weremiukiem  3 : 2 (9, -9, 8, -8, 9). kolejne miejsca zajęli;  trzecie – Krzysztof Wierzbicki pokonując w „małym finale” Artura  Kruszynę /  5. J. Marchalewski  6. M. Bartkiewicz  7. A. Kasper  8. T. Jakubowiak .

Do turnieju finałowego awansowali (w kolejności zajętych miejsc;  D. Dębal,  M. Weremiuk, K. Wierzbicki,  A. Kruszyna,  P. Cybulski,   T. Jakubowiak,  J. Marchalewski i  A. Kasper.  Pierwszym rezerwowym jest M. Bartkiewicz a drugim G. Żołnieruk .

W skład cyklu GP wchodzi 6 turniejów (1 w miesiącu) które zakończy finał 8  najlepszych. Do klasyfikacji zaliczonych zostanie pięć najlepszych wyników ale aby zostać sklasyfikowanym trzeba zagrać w minimum – trzech turniejach. Formuła Grand Prix zastąpi w tym sezonie rozgrywki Rekreacyjnej Ligi Tenisa Stołowego.