Udany występ najmłodszych lekkoatletów z klubu OSiR „Wyspiarz”

W miniony weekend na stadionie lekkoatletycznym w Szczecinie odbył się Otwarty Miting Lekkoatletyczny NCDC – Enea Cup. Zawody zgromadziły na starcie ponad 347 zawodników z województwa zachodniopomorskiego, wielkopolskiego i lubuskiego.
Nasz klub reprezentowała 20 osobowa grupa najmłodszych lekkoatletów w kategorii U10, U12 i U14 w składzie: Małgorzata Błachnio, Oliwia Czerniawska, Jessica Dackard, Laura Fedorczyk, Helena Grudzień, Julia Jagusz, Wiktoria Kanclerz, Rafał Kowalczyk, Julia Łoś, Jan Mathews, Aleksandra Pancer, Alicja Sikorska, Fabio Baldi, Nina Bandkowska, Julia Niebesny, Jagna Szablewska, Agata Jeglińska, Lena Hałasek, Martyna Siwiec, Katarzyna Hofman. Zawodnicy klubu zdobyli aż siedem medali.
Fantastycznie zaprezentowała się Helena Grudzień w biegu na dystansie 60 m w kategorii U10 zdobywając najwyższy stopień podium, z bardzo dobrym wynikiem 9.30, ustanawiać nie tylko rekord życiowy, ale również osiągając najlepszy wynik w Polsce w tej kategorii wiekowej.
Złoty medal wywalczyła również Julia Łoś w konkursie rzutu piłeczką palantową w kategorii U12 z wynikiem 30 m, tym samym poprawiła swój dotychczasowy rekord życiowy. W tej samej konkurencji Fabio Baldi rzutem na odległość 31 m zapewnił sobie srebrny medal, zaś Julia Nebesny wywalczyła brązowy medal, rzucając piłeczką na odległość 26,5m.
Bardzo dobrze zaprezentowały się nasze najmłodsze skoczkinie wzwyż: Laura Fedorczyk zdobywając srebrny medal z wynikiem 118 cm poprawiając dotychczasowy rekord życiowy o 3 cm, zaś Aleksandra Pancer wywalczyła brązowy medal z wynikiem 113 cm.
Kolejny znakomity występ należy do Alicji Sikorskiej, która w biegu na 300 m w kategorii U12 z bardzo dobrym wynikiem 51,04  zdobyła srebrny medal, ulegając rywalce o setne sekundy.
Na uwagę zasługują również bardzo wartościowe wyniki:
Heleny Grudzień w skoku w dal, w kategorii U10, która z wynikiem 3,24 m zajęła IV miejsce;
Aleksandry Pancer w biegu na dystansie 300 m, w kategorii U12, która z wynikiem 53,12 zajęła V miejsce;
Martyny Siwiec w konkursie rzutu piłeczką palantową, w kategorii U12 z wynikiem 26 m zajęła V miejsce;
Małgorzaty Błachnio w konkursie rzutu piłeczką palantową, w kategorii U14 z wynikiem 31,5 m zajmując V miejsce;
Niny Bandkowskiej w biegu na dystansie 60 m, w kategorii U14 z wynikiem 8,95 zajęła VII miejsce, ustanawiając dotychczasowy rekord życiowy;
Rafała Kowalczyka w biegu na dystansie 300 m, w kategorii U14 z wynikiem 46,61 zajął VI miejsce.

Gratulacje dla wszystkich uczestników zawodów.

Następne zawody z udziałem naszych lekkoatletów odbędą się w Międzyzdrojach w dniu 12 czerwca 2022 r. – III Mały Memoriał im. Ireny Szewińskiej.