Weekend na sportowo z udziałem lekkoatletów z klubu OSiR „Wyspiarz”

Ponad tysiąc młodych sportowców z całej Polski walczyło o pierwsze medale podczas PZLA Mistrzostw Polski U16, które odbyły się w dniach  24-25 września 2022 r. w Lublinie.
W zawodach wzięli udział lekkoatleci z całej Polski w wieku 14 i 15 lat (kategoria U16), którzy w sezonie lekkoatletycznym od maja do połowy września poprzez osiągane wyniki na mityngach oraz na imprezach mistrzowskich (mistrzostwa województwa oraz międzywojewódzkie mistrzostwa w LA) musieli zakwalifikować się do grona 20 najlepszych zawodników w konkurencjach technicznych oraz do grona 40 najlepszych zawodników w konkurencjach biegowych.
Powyższe minima uzyskało trzech zawodników z naszego klubu:
Dawid Pecyna w biegu na 1000 m z wynikiem 2,42,51 zajął wysokie VI miejsce i tym samym udowodnił, że zalicza się do czołowych zawodników w kraju.
Franciszek Gralak w skoku wzwyż z wynikiem 170 cm uplasował się na pozycji VIII, zaś Lena Szepke w tej samej konkurencji z wynikiem 145 cm zajęła XVI miejsce.
Wyjazd na Mistrzostwa Polski do Lublina zorganizował i sfinansował Ośrodek Sportu i Rekreacji „ Wyspiarz”.

Nasi pozostali lekkoatleci również nie próżnowali i w dniu 24 września 202 r. wystartowali w Jesiennych Biegach Przełajowych w Międzyzdrojach zdobywając 4 medale:
Helenka Grudzień w kategorii klas III – IV ( 2013/2012) zajęła II miejsce;
Rafał Kowalczyk w kategorii klas VII-VIII ( 2009-2008) zajął I miejsce;
Justyna Guzenda w kategorii klas VII-VIII ( 2009-2008) zajęła I miejsce;
Magda Karpińska w kategorii szkół średnich ( 2006 i starsi) zajęła I miejsce.
Tuż za podium, na czwartym miejscu uplasował się Jan Mathews, a na V miejscu dystans ukończyła Maja Major.

Serdecznie dziękujemy rodzicom za dowiezienie dzieci na zawody.