XXV memoriał im. Romana Barczyka

W sobotę 29 lipca rozegrana została 2 część XXXIII PUCHARU LATA w piłce nożnej drużyn 8-osobowych i XXV memoriału Romana Barczyka. W dwóch turniejach w kategoriach Old Boys 35+ i 50+ wzięło udział 8 zespołów (4 + 4).

W kategorii młodszej zwyciężył zespół YOUNG BOYS Świnoujście przed OLD BOYS Ś-cie, INĄ Goleniów i ekipą ze Stargardu.

W „starszakach” wygrała drużyna OLD BOYS Ś-cie przed zespołem SAMI SWOI Ś-cie oraz POGONIĄ Szczecin i INĄ Goleniów.

Więcej informacji i zdjęcia wieczorem.

…………………………………………………………………

XXXIII edycja PUCHARU LATA w piłce nożnej drużyn 8-osobowych w kategorii OPEN, od 25 lat rozgrywana jako memoriał im. Romana Barczyka – zakończyła się wygraną zespołu FOGT TEAM, po wygranej w  finale 4 : 1 z drużyną YOUNG BOYS Ś-cie. Dla drużyny braci FOGT  to drugi  PUCHAR PRZECHODNI zdobyty na własność (wcześniej 2 edycji).

W turnieju wzięło udział 8 zespołów. W grach eliminacyjnych  najlepiej zaprezentowały się  drużyny; PAULHURT – obrońca Pucharu z ubiegłego roku i tradycyjnie już ekipa NIE MA LESZCZA (w zdecydowanej większości byli zawodnicy FLOTY) w grupie A oraz FOGT TEAM z 3 wygranymi i YOUNG BOYS w grupie B.

W pierwszym półfinale, zespół stworzony przez braci: Leszka i Romana oraz Bogdana i Eugeniusza FOGT – z najlepszymi swoimi zawodnikami z poprzednich lat i „szeroką ławką”, wygrał z NIE MA LESZCZA co prawda tylko 3 : 2  ale raczej bez problemów. W drugim, dopiero rzuty karne zadecydowały o awansie drużyny YOUNG BOYS.

Finał jeszcze raz potwierdził moc ekipy FOGT TEAM i Puchar PRZECHODNI XXV memoriału Romana Barczyka 4 edycji w kategorii OPEN, zasłużenie – w 7 ostatnich turniejach 3 x I ,  3 x II  i raz III m. – pojechał do Piły.

Skład zespołu; Krzysztof Mrozek (kpt.), Daniel Namyślak (br.),  Maciej Konert, Mateusz Kostecki, Krzysztof Zublewicz, Jędrzej Siemieniewski, Wojciech Wypusz, Sławomir Płaskoń, bracia Sławomir i Jakub Komenderscy  oraz Robert Solarek, Grzegorz Orłowski, Denis Zaporożec, Witalij Płocyszyn i Piotr Mostowoj.

Najważniejsze wyniki – półfinały;

PAULHURT – YOUNG BOYS  0 : 0  karne 0 : 2

FOGT TEAM – NIE MA LESZCZA  3 : 2

Finał;  FOGT TEAM – YOUNG BOYS  4 : 1

o III miejsce;  PAULHURT – NIE MA LESZCZA  0 : 0  karne 2 : 1

Kolejne miejsca zajęły; 5. OLD BOYS,   6. EKIPA z ORLIKA,   7. PÓŁ ŻARTEM,   8. RESPECT (Ukraina).

„Królem strzelców” został Mateusz KOSTECKI (7 bramek), „najlepszym zawodnikiem” uznany został Jędrzej Siemieniewski (obaj z FOGT T.) a najlepszym bramkarzem” – Klaudiusz HELT (Paulhurt) tylko 1 wpuszczona bramka.