Opis

Port Jachtowy położony jest w tzw. Basenie Północnym po lewej stronie wejścia do Morza Bałtyckiego. Jest jednym z największych portów jachtowych na polskim Wybrzeżu Morza Bałtyckiego, to również jedyny port morsko – śródlądowy w Polsce. Kanał operatorów stacji radiowych UKF Basenu Północnego – 74.

Parametry geograficzne: 53˚54’48” N 14˚16’28” E. Dysponuje 300 miejscami postojowymi dla jachtów o zanurzeniu do 4,5m oraz specjalistycznymi pomostami postojowymi dla skuterów wodnych. Port jachtowy posiada również nabrzeże zewnętrzne przystosowane do obsługi statków pełnomorskich.
Obiekt gwarantuje dostęp na pomostach do: energii elektrycznej i wody. Ponadto korzystanie z zaplecza socjalnego (toalety, natryski), automat pralniczy z suszarnią, odbiór nieczystości, WiFi. Na terenie Portu znajdują się: wypożyczalnia rowerów, sklep spożywczy, sklep żeglarski, tawerna żeglarska, pole namiotowe i karawaningowe, parking.
Obiekt jest monitorowany wizyjnie, obsługę personalną zapewniają całodobowo bosmani.

Port Jachtowy – Basen Północny od roku 2009 wyróżniany jest corocznie przez międzynarodowe Jury w Kopenhadze tytułem Błękitnej Flagi. W roku 2012 otrzymał w IX edycji Polskiego Towarzystwa Turystyczno – Krajoznawczego oraz Polskiego Związku Żeglarskiego – Nagrodę Przyjaznego Brzegu. Na terenie Portu Jachtowego każdego roku organizowany jest szereg regat, w tym: Polonez Cup, Match Race, Regaty Rodzinne, Unity Line, Dni Morza – Dni Świnoujścia.

Obiekt umożliwia slipowanie zimowe jachtów.
Obiekt dostępny jest cały rok. Informacje pod numerem: 91 321 91 77

Adres portu jachtowego:
Ul. Wybrzeże Władysława IV/ul. Jachtowa
72-600 Świnoujście
Email: marina@osir.swinoujscie.pl, marina.bosmanat@osir.swinoujscie.pl