ATRAKCJE, OPIS OBIEKTU

Pływalnia Kryta Uznam Arena to część nowoczesnego, kompleksu sportowego, oddanego do użytkowania w styczniu 2021 r. zlokalizowana w Świnoujściu przy ul. Grodzkiej 5

Pływalnia posiada 2 niecki basenowe – basen sportowy i basen rekreacyjny. Zaplecze sanitarne zapewnia 28 kabin przebieralni z zespołem 116 szafek obsługiwanych w systemie ESOK (obsługa przy pomocy transponderów – opasek elektronicznych).

Obiekt jest przystosowany dla potrzeb osób niepełnosprawnych pod względem: oznakowanych miejsc parkingowych, systemu przywołania w kabinach sanitarnych w przypadku potrzeby udzielenia pomocy, ułatwień poręczowych, udogodnień podjazdowych oraz specjalistycznego dźwigu-windy do transportu osoby niepełnosprawnej z brzegu basenu do poziomu wody.

Zabezpieczenie ratownicze oprócz stałej obserwacji ratowniczej wspomagane jest poprzez monitoring kamer powierzchniowych i podwodnych.

PARAMETRY NIECEK i WODY:

  • Basen sportowy o wym. 25m x 12,5 m  (6 torów w tym 2 z systemem ruchomego dna), głębokość 2m, temp. wody od 27-28 C.

  • Basen rekreacyjny o wym. 12,5m x 7 m (możliwość podziału na 2 tory), oraz enklawę z atrakcjami wodnymi (3 masażery pleców/karku), głębokość od 0,9 m do 1,2 na enklawie. Temp. wody  30-32 C.

KOMFORT WRAŻEŃ ESTETYCZNYCH DOPEŁNIA ELEMENT SZTUKI W POSTACI MOZAIKI AUTORSTWA PANA JANA BOCIĄGI „Widok na zalew”, którą na podstawie pierwowzoru wykonała mgr sztuki Pani Justyna Klimowska. Umiejscowiona na wewnętrznej ścianie hali basenowej, na powierzchni prawie 40m2 ściany, składa się z prawie 100 tysięcy szklanych części tworząc całość artystycznej wizji.

Dodatkową atrakcją oprócz kąpieli, masaży i artystycznych wrażeń jest sucha, SAUNA FIŃSKA, zlokalizowana pomiędzy obiema nieckami, kameralna (5 osobowa), pozwala na dopełnienia chwili relaksu i wytchnienia. Dostęp do tej atrakcji jest na podstawie zakupionego biletu wstępu na basen.

Serdecznie zapraszamy do korzystania z naszych usług i atrakcji na obiekcie.