W dniu 28 lutego 2020 r. na Pływalni Miejskiej w Świnoujściu przy ulicy Żeromskiego 62 odbyły się międzyszkolne zawody w drużynowym pływaniu w ramach Igrzysk Dzieci i Igrzysk Młodzieży Szkolnej, będące eliminacjami do Mistrzostw Województwa.Podczas zawodów zmagali się ze sobą uczniowie z trzech świnoujskich szkół: SP 1, SP 4, SP 6. Zawodnicy pokonywali własne słabości, poprawiali czasy i wypływali swoje życiówki.
Najmłodsi rocznik 2007 i młodsi rywalizowali na dystansie 50 m stylem klasyczny, stylem grzbietowym, stylem motylkowym, stylem dowolnym oraz w sztafecie 6 x 25 m stylem dowolnym, zaś rocznik 2005-2006 na dystansach 100 m stylem grzbietowym, 100 m stylem klasycznym, 100 m stylem dowolnym, 50 m stylem motylkowym, 50 m stylem dowolnym, oraz w sztafecie 6 x 50 m stylem dowolnym.
Zawodnicy pływali seriami na czas, ich wyniki przeliczane były na punkty, których suma określała miejsce szkoły.
Najlepsze wyniki Igrzysk Dzieci:
Dziewczęta Chłopcy
- 50 m stylem klasycznym
- Antonia Lupa SP 6 – 49.82 1. Franciszek Gralak – SP 1 – 47.04
- Dominika Sobczyk SP 4 – 51.58 2. Kajetan Rupar SP 4 – 50.31
- Zuzanna Falkowska SP 1 – 58.22 3 . Szymon Wiśniewski SP 4 – 51.60
- 50 m stylem grzbietowym
- Agata Janc SP 6 – 45.10 1. Patryk Otocki SP 6 – 40.58
- Urszula Stokowska SP 1 – 46.24 2. Kacper Jasiecki SP 6 – 45.03
- Amelia Dąbrowska SP 4 – 40.03 3. Rafał Sobczyk SP 1 – 47.03
- 50 m stylem motylkowym
- Marta Nieśpielska SP 1 – 48.80 1. Piotr Ziontkowski SP 1 – 40.04
- Amelia Sielewicz SP 6 – 50.75 2. Bartosz Walkowiak SP 6 – 48.30
- Gabriela Bajek SP 4 – 52.40 3. Jakub Micał SP 1 – 50.46
- 50 m stylem dowolnym
- Alicja Bogdańska SP 6 – 35.98 1. Oskar Zygarlicki SP 6 – 36.02
- Natalia Molenda SP 4 – 37.77 2. Bartosz Domaruk SP 4 – 37.70
- Emilia Stalka SP 1 – 40.87 3. Stanisław Kuhmister SP 1 – 40.41
Sztafeta 6x 25 stylem dowolnym
- SP 6 – 1.51.90 1. SP 6 – 1.50.27
- SP 4 – 2.08.00 2. SP 1 – 1.52.00
Klasyfikacja końcowa szkół
- SP 6 – 126 pkt 1. SP 1 – 119 pkt
- SP 4 – 112.50 pkt 2. SP 6 – 111 pkt
- SP 1 – 73.50 pkt 3. SP 4 – 69 pkt
Najlepsze wyniki Igrzysk Młodzieży Szkolnej
Dziewczęta Chłopcy
- 100 m stylem grzbietowym
- Agata Ilińczuk SP 6 – 1.49.00 1. Dawid Tomaszczuk SP 6 – 1.41.31
- Kornelia Dziuba SP 6 – 2.08.26 2. Marcel Iwaszczyszyn SP 1 – 1.43.00
- Dawid Mizerkiewicz SP 4 – 1.57.00
- 100 m stylem klasycznym
- Kaja Rusin SP 6 – 1.51.82 1. Roch Rupar SP 4 – 1.41.00
- Wiktoria Partyka SP 1 – 2.15.00 2. Kacper Kosecki SP 6 – 1.44.31
- Szymon Maksymowicz SP 1 – 1.53.00
- 100 m stylem dowolnym
- Amelia Bogdańska SP 6 – 1.21.60 1. Oliwier Szymański SP 1 – 1.19.00
- Amelia Konopczyński SP 1 – 1.34.00 2. Adam Małocha SP 6 – 1.26.22
- 50 m stylem motylkowym
- Dominika Stefaniak SP 1 – 48.20 1. Adrian Ziemliński SP 1 – 38.30
- Jagoda Nowicka SP 6 – 57.23 2. Wołodymir Mazura SP 1 – 40.67
- 50 m stylem dowolnym
- Kinga Chłoń SP 1 – 38.80 1. Kacper Dziedzina SP 4 – 40.80
- Kornelia Waliszewska SP 6 – 59.29 2. Igor Zygmunt SP 1 – 43.46
- 3. Jacek Zalewski SP 6 – 45.41
Sztafeta 6X50 m stylem dowolnym
- SP 6 – 4.54.19 1. SP 1 – 3.57.00
- 2. SP 6 – 4.18.81
Klasyfikacja końcowa szkól – IMS
- SP 6 – 130 pkt 1. SP 1 – 127 pkt
- SP 1 – 64 pkt 2. SP 6 – 104 pkt
- SP 4 – 48 pkt
Zwycięskie drużyny w każdej kategorii wiekowej reprezentować będą Nasze Miasto w Finałach Wojewódzkich.
W konkurencjach indywidualnych oraz sztafetach pierwsze trzy miejsca nagrodzone zostały pamiątkowymi medalami, w klasyfikacji drużynowej szkół okolicznościowymi pucharami ufundowanymi przez Ośrodek Sportu i Rekreacji „ Wyspiarz”.
Serdeczne podziękowania dla sędziów z 8 Flotylli Obrony Wybrzeża, Wydział Wychowania Fizycznego i Sportu za pomoc w przeprowadzeniu zawodów.
Pełny komunikat z zawodów poniżej:
KOMUNIKAT_KOŃCOWY_PŁYWANIE_ ID i IMS_28.02.2020