LENA SZEPKE I ALEKSANDRA PANCER MEDALISTKAMI HALOWYCH MISTRZOSTW WOJEWÓDZTWA W LA

W dniu 24 lutego 2024 r. w Szczecinie odbyły się Halowe Mistrzostwa Województwa w Lekkiej Atletyce w kategorii U12, U14, U16, U18. W zawodach wystartowało 476 zawodników z 25 klubów województwa zachodniopomorskiego.
Nie zabrakło również młodych sportowców z naszej sekcji LA OSiR „Wyspiarz” w składzie: Fabio Baldi, Nina Bandkowska, Amelia Czerwińska, Adam Grudzień, Julia Jagusz, Maja Major, Aleksandra Pancer, Szymon Pastuszka,  Lena Szepke, Michał Bajek, Nikodem Giłka, Marcelina Gawle, Hubert Guzik, Lena Kowalska, Nikola Saganowska, Malwina Starmach, Michał Szyszka, Piotr Szyszka.
Tytuł Halowej Mistrzyni Województwa w skoku wzwyż, w kategorii U18 wywalczyła Lena Szepke, która zwyciężyła konkurs z wynikiem 155 cm (ustanawiając halowy rekord życiowy i rekord klubu).
Wicemistrzynią Województwa w skoku w dal w kategorii U14 została Aleksandra Pancer, która  wynikiem 4.51 cm ustanowiła halowy rekord życiowy i rekord klubu, pokonała aż 90 zawodniczek z całego województwa. Należy nadmienić, że Ola również startowała w biegu na 60 m, gdzie zajęła wysoką 9 lokatę z wynikiem 8,91.
Doskonale zaprezentowali się nasi sprinterzy na dystansie 60 m, którzy awansowali aż do pięciu finałów B.
W kategorii U14 Fabio Baldi zajął drugie miejsce uzyskując wynik 8.78 (rekord życiowy).
W kategorii U16 Nina Bandkowska zajęła drugie miejsce i uzyskała wynik 8.48 (rekord życiowy), ostatecznie 6 miejsce w zawodach.
W kategorii U16 Piotr Szyszka, biegu finałowym B zwyciężył z bardzo dobrym wynikiem 7.98 (rekord życiowy), ostatecznie zajął 5 miejsce w mistrzostwach.
W kategorii U18 do finału B awansowali Adam Grudzień i Bartosz Litra.
Adam uzyskał doskonały wynik 7.72 (rekord życiowy i nowy rekord klubu), ostatecznie zajął 5 miejsce w zawodach, Bartosz z rekordem życiowym 7.94 sklasyfikowany został na 7 miejscu.
Na wyróżnienie zasługuje występ:
Nikoli Saganowskiej, która w skoku w dal z wynikiem 4,43 w kategorii U16 ustanowiła rekord życiowy i zajęła 7 miejsce, zaś w biegu na 60 m uzyskała wynik 8.71 ustanawiając również rekord życiowy.
Hubert Guzik, który w biegu na 60 m w kategorii U16 wynik 8,51 i ostatecznie uplasował się na 10 miejscu.
Szymon Pastuszka w kategorii U16 w biegu na 60 m z rekordem życiowym 8,28 zajął 9 miejsce.
Godnym podkreślenia jest fakt, że wszyscy zawodnicy, którzy brali udział w Halowych Mistrzostwach Województwa poprawili swoje dotychczasowe rekordy życiowe. Gratulacje.
Halowe zawody są sprawdzianem poziomu wytrenowania zawodników przed zbliżającym się letnim sezonem lekkoatletycznym. Wyniki naszych zawodników świadczą o właściwie przebiegającym procesie  szkoleniowym.
Pozostaje życzyć młodym lekkoatletom z sekcji OSiR „Wyspiarz” przełożenia tej ciężkiej pracy na wyniki sportowe w kolejnych zawodach.